דוח איכות מים

מים הינם המקור העיקרי והראשוני לקיום צורות חיים בכדור הארץ, המים דרושים לקיום צמחים, בעלי חיים וכמובן גם בני אדם. הם משמשים לצרכים רבים ומגוונים: שתיה, השקיה, היגיינה, בישול קירור וחימום. בשל החשיבות העצומה של המים להמשך חיים תקין חשוב מאד לשמור על מים באיכות גבוהה ללא חומרים מזוהמים. הצריכה החשובה ביותר של מים, למרות שהיא לא הגדולה ביותר מבחינה כמותית, היא השתייה. האדם זקוק למים מתוקים על מנת לשרוד ולחיות ברווחה.

על מנת לספק מים איכותיים לאוכלוסייה קבע משרד הבריאות מספר פרמטרים אשר מאוגדים בדוח איכות מים אשר מוגש אחת לחצי שנה ומפרט תכנית דיגום שנקבעה על ידו. הדוח מציג מפרט את האיכויות הכימיות של מי השתייה המסופקים תחת תחומי העיר/ישוב כפי שנתקבלו מהמעבדה הבודקת.

נתוני איכות המים הכימיים מציגים את ערכי הפרמטרים במים בתקופה הנסקרת העומדים או שאינם עומדים בדרישות תקנות מי השתיה עפ"י קביעת משרד הבריאות.

במים נבדקים מרכיבים ממקורות טבעיים ולא טבעיים:

  • מרכיבים מחומרים ביולוגיים – מיקרואורגניזמים וחומרים חיים הקיימים באופן טבעי בסביבת המים או חומרים שמגיעים ממקורות זיהום אנושיים ובעלי חיים.
  • מרכיבים כימיים – חומרים הנמצאים בשכבות סלע, ובאופן טבעי עוברים תהליך המסה, נעשית בדיקה גם לחומרים המשמשים את האדם בחקלאות ובתעשייה ועשויים לגרום לזיהום של מקור מים עילי, ואף לחלחל למאגרים של מי תהום.
  • חומרים בהם משתמשים בתהליכים לטיפול במים והתוצרים הנלווים שלהם.

הפרמטרים הכימיים הנבדקים במים:

  1. תוצאות בדיקות כימיות של מקורות מים
  2. מתכות רשת
  3. פולאוריד
  4. תוצרי לוואי של חיטוי- THM

המחויבות של פלגי מים היא להקנות את השירות המושלם ללקוחותיה ובכך להבטיח שהמים הנבדקים בדוח יהיו איכותיים וראויים לשתייה בעבור התושבים, אנו עוקבים בקביעות ובמקצועיות  על מנת לשמור על איכות מי השתייה.

חברת פלגי מים קיימת משנת 1973 ומנפיקה לכלל לקוחותיה ניסיון מקצועי רב, והינה החברה המובילה בישראל לפיתוח תשתיות מים. פלגי מים הינה חברה המספקת מגוון רחב של פתרונות  end-to-end מקיפים בפרויקטים רבים, ומלווה את כל לקוחותיה החל משלבי התכנון הראשוניים ועד לשלבי הביצוע הסופיים.

אם ברצונך לשמוע עוד על דוח איכות המים, נשמח אם תצרו איתנו קשר בטלפון: 04-9893231 או שניתן ליצור גם קשר כאן.