מהם תחומי הטיפול של יועץ איכות הסביבה?

כל הנושא של איכות הסביבה ושמירה על המאזן האקולוגי עלה מאוד למודעות שלנו בשנים האחרונות. בעקבות זה נולדו ונוצרו תקנים אשר אלו נועדו לסייע בשימור הסביבה והקפדה על איכות הסביבה אשר כל אלו נועדו למצען מניעת זיהומים או פגיעה בסביבה.

התקנים הללו מקיפים למעשה נושאים מתחומים שונים. כמון זיהום אוויר, זיהום קרקע, זיהום מקורות מים או מי תהום, רעשים הגורמים לנזקים מקיפים ועוד. העמידה בתקנים היא לא כל כך ברורה ופשוטה. מדובר בעבודה הדורשת מקצועיות, היא דורשת תשומת לב רבה, דורשת ידע והיא גם דורשת מגוון כלים מקצועיים לצורך מדידה וביצוע בדיקות שונות ומגוונות. מעבר לכך יש צורך בהתמודדות מול הרשויות השונות תוך ידיעה והבנה והתמצאות מלאה בכל התקנות והגרסאות השונות המרכיבות את כל התחום הזה.

בגלל שמדובר בנושא שהוא כל כך מורכב, על כן ישנה חשיבות רבה לפנייה אל איש מקצוע מומחה ומיוחד לתחום זה של איכות הסביבה, לדוגמת אנשי המקצוע של חברת פלגי מים.

יועץ איכות הסביבה כל מה שצריך לדעת

היועץ לאיכות הסביבה אמור במסגרת תפקידו לבצע בדיקות בשטח המיועד, עליו הוא מופקד כאשר הוא צריך לבדוק את הרמות השונות של הזיהומים ביחס לרמת הסיכון שלהם.

בהתאם לתוצאות המתקבלות אמור יועץ איכות הסביבה לייעץ ללקוח בדבר הפעולות השונות הנוגעות להם. מדובר בשורה של תחומים ושל פעולות שונות אשר עליהם נרחיב להלן.

זיהום קרקע

על אף שישנה עלייה של ממש בכל מה שקשור למודעות בנושא של זיהום קרקע, עדיין יש הרבה מאוד שטחי קרקע בישראל שרמת הזיהום שלהם גבוהה מאוד. היועץ לאיכות הסביבה אמור לפעול למען צמצום הזיהומים הללו וזאת באמצעות תהליכים מוקפדים במגוון דרכים.

זה מתחיל בסקר קרקע, סקר היסטורי, וסקר שיקום כאשר כל זה אמור להוביל לביצוע טיפול, ביולוגי בדרך כלל, לצורך הסרת הגורמים המזהמים. הטיפול אף יכלול במקרים רבים גם את השימוש החוזר בקרקע המזוהמת, זאת לאחר שהקרקע עוברת את הטיפול הרצוי.

טיפול בפסולת מזוהמת

הפסולת המזוהמת היא אתגר לא פשוט ברבים ממפעלי התעשייה. ההתמודדות עם האתגר הזה כולל פינוי ישיר מהמפעל, הפרדת הפסולת ושליחה למחזור. אם הנכם מעוניינים בשירות זה, פנו עוד היום לחברת פלגי מים המומחית בתחומה.