מה עושה היועץ הסביבתי

כל הנושא של תכנון סביבתי הוא בעל משמעות רבה לאיכות הסביבה. המטרה היא לשמר על איכות הסביבה כבר משלב התכנון של מבנים שונים, מפעלי תעשייה או מתחמי חקלאות.

אך הבעיה היא שלא תמיד נעשה התכנון הסביבתי בזמן. בייחוד נכון הדבר עבור מפעלי תעשייה קיימים או שטחי חקלאות שכבר קיימים זה מכבר. החוק שמחייב תכנון סביבתי ואוכף את התקנות הגיע אלינו רק בעשור האחרון כך שבהחלט יש עדיין מקומות רבים שם הבעייתיות בתחום הזה של הגנת הסביבה חוגגת, ובהחלט נדרש לשם כך פתרון יסודי ואת זה בדיוק אנחנו מציעים בחברת פלגי מים.

תכנון סביבתי בצורה נכונה

לצורך ביצוע נכון של תכנון סביבתי, יש צורך לפנות אל יועץ סביבתי. מדובר באיש מקצוע אשר כל תפקידו הוא לדאוג לכך כי המקום כולו ייבנה ויהיה מתוכנן בהתחשב בכל הרכיבים שעלולים לפגוע באיכות הסביבה.

זה כולל למשל את התכנון הנכון של התשתיות על מנת למנוע את זיהומים במי השפכים. זה כולל את ההתייחסות לקרקע כאשר יש לוודא כי אין זיהום קרקע וגם לא ייווצר זיהום כזה. מעבר לכך חשוב לתת את הדעת לכל מה שקשור לנושא של פינוי הפסולת מכל אותם שטחי תעשייה. כל הנתונים הללו אמורים לעבור תחת שבט הביקורת של היועץ הסביבתי כאשר הוא זה שגם יצטרך בסופו של דבר לתת את המענה ולפתור את הבעיות.

מי יכול להיות יועץ סביבתי?

התחום הזה של ייעוץ סביבתי כולל הכרות טובה עם כל התשתיות ועם כל הבעיות העלולות להתעורר באותם המקומות. היועץ הסביבתי אמור לאתר את כל המפגעים האפשריים תוך שימת לב לכל מרכיב ולכל פרט במבנה או בשטח הנתונים.

מעבר לכך חשוב שהיועץ הסביבתי יהיה בקי בכל מה שקשור לסעיפי החוק בעניין הזה של איכות הסביבה וכן שתהיה לו שפה ישירה מול הגורמים ברשויות הרלוונטיות.

רק אם יהיה זה איש מקצוע כזה המכיר את כל הדרישות והצרכים, אפשר יהיה להיות רגועים כי אכן כל הנושא של הסקר הסביבתי והייעוץ הסביבתי נמצא בידיים הכי טובות והכי אמינות, לכן פנו עוד היום אל חברת פלגי מים המומחית בתחום.