על ניקוי וחיטוי מאגרי מים

מאגרי מים הינם מיזמים חיוניים וחשובים למדינת ישראל החמה והיבשה, בהיותם מספקים תשתית תפעולית למגזרים שונים ורבים במשק. בחברת פלגי מים, המובילה בתשתיות זורמות, מספקים שירות מלא למאגרים של מים, החל מתכנון והקמת מאגרים מבטון ועפר, דרך פיקוח על פעולתם השוטפת ועד לניקוי וחיטוי מאגרי מים מכל סוג ובכל נפח.

השימוש במאגרי מים

מאגרי מים משמשים את המשק הישראלי לשלל צרכים ומטרות. הם משמשים לתשתיות מי שתייה כנקודות ביניים בין צנרת ציבורית לפרטית, בה מבוצעות פעולות של איזון לחצים, פעולות סינון ובקרה ועוד. בנוסף מאגרי מים משמשים לצורכי חקלאות ותעשייה, בין היתר עבור קירור מכונות ומכלים וכן לצורכי השקיה.

החשיבות של ניקוי וחיטוי מאגרי מים

בכדי להבטיח את איכות וטיב המים המגיעים למשקי בית, חקלאות ותעשייה יש חשיבות רבה לשמרם נקיים בהתאם לדרישות החוק. כך למשל, מאגר מים בבנייני מגורים גבוהים המיועדים לספק מים בעיתות חירום, אוגרים בתוכם מים עומדים שאליהם עלולים לחדר זיהומים שונים. לכן משרד הבריאות ממליץ לנקות ולחטא מאגרים אלו כל שישה חודשים ומחייב לנקותם פעם בשנה. כמו כן, פעולת ניקוי מאגרי מים מכל סוג וגודל ולכל מטרה יש לבצע בעזרת גורם מקצועי כחברתנו, המוסמכת לכך על ידי משרד הבריאות, עם עבודות שמבוצעות על פי הנחיות החוק ומגובות בבדיקת דגימות במעבדה.

תהליך חיטוי מאגרי מים

תהליך חיטוי מאגרי מים מתחיל בבחינת מאפייני מאגר המים, גודלו, מיקומו, המבנה שלו, התשתיות אליה הוא מחובר, היקף ועוצמת המים העוברים בו, מצב המים טרם פעולת הניקוי וסוג והיקף הזיהום שיש במאגר. על פי ממצאי הבדיקות יוחלט על אופי והיקף עבודות חיטוי וניקוי נדרשות. העבודות עצמן מבוצעות בעזרת מכשור וחומרים מיוחדים במינונים שנקבעים בהתאם למטרת השימוש במים וכמותם. לא אחת עבודות חיטוי וניקוי מאגרים דורשת לרוקן את המאגר ממים, לנקות את דופנותיו באמצעות חומרים מתאימים וליישם חומר המנוע זיהום של המים בהמשך. לאחר מכן אוטמים מחדש את פתחי המאגר ושוטפים אותו ביסודיות, בהמשך ממלאים מחדש את המאגר, דוגמים את המים ובודקים את איכותם, וכן בודקים את תקינות המערכת לרבות משאבות לחץ מים. לבסוף מוודאים שהמאגר חזר לפעילות שוטפת תקינה.

לניקוי וחיטוי מאגרי מים

לחיטוי מאגרי מים וניקיונם,באופן מקצועי ונכון, ולקבלת מידע נוסף וייעוץ בנושא, צרו קשר עם פלגי מים
בטלפון 04-6678400