חברת פלגי מים מתמחה בתכנון והפעלת תשתיות זורמות על סוגיהן וצרכיהן השונים. בין היתר החברה מספקת מענה שלם לצורכי קידוחים אופקיים, המאפשרים לחדור לאורכה של הקרקע. קידוחים אלו נדרשים עבור תשתיות מים שונות לרבות צנרת מים וביוב, וכן עבור תשתיות נוספות כמו תשתיות תקשורות, חשמל וגז.

הצורך בקידוח אופקי
קידוחים אופקיים חיוניים במצבים שונים בהם יש צורך בהנחה אופקית, יציבה ובטוחה של תשתיות שאינן גלויות לעין ואינן מפריעות להתנהלות הסביבה גם במהלך עבודות הקידוח עצמן. כך למשל, קידוחים אלו נדרשים כאשר יש צורך להניח תשתיות מתחת לאזור בנוי ומיושב או מתחת לצירי תנועה. בנוסף קידוח אופקי יכול לסייע באיזון זרימת באר מים על ידי חיבורה לעוד מתחם אגירה.
 
העבודות בשטח
עבודות קידוח אופקיות ניתן לבצע במספר שיטות שנבחרות בהתאם לנתוני הפרויקט. העבודות מתחילות בקידוח ראשוני שבוחן את סוג ומצב הקרקע ומי התהום ומוודא שלא ייגרם נזק לסביבה. כמו כן, בהתאם למאפייני הקרקע, סוג תשתיות, אורך וקוטר הצינורות, ייבחר ציוד קידוח מתאים. הקידוח עצמו מתחיל בקידוח אנכי עד לעומק הנחוץ ולאחריו מוחלף ראש המקדח באחר המאפשר קידוח אופקי. כמו כן מוזרק חומר שמנוני מיוחד לדפנות הקידוח, המסייע בהחדרת הצנרת ומונע קריסת עפר על התוואי של הקידוח. לאחר מכן מוחדרת הצנרת המבוקשת, כאשר לתחילת הצינור מחובר מקדח המקל על פעולת החדרת התשתיות למקומן.

יתרונות של קידוח אופקי
בשורה התחתונה, קידוחים אופקיים מספקים לא מעט יתרונות כאשר העיקרים שבהם הינם:
* עבודות קידוח מהירות שאינן עוצרות או מפריעות להתנהלות הסביבה. כמו כן במידת הצורך ניתן לקדוח לעומק הקרקע בכדי לא לפגוע בתשתיות שכבר קיימות תחת פני השטח.
* התאמה למגוון סוגי תשתיות מים וביוב ותשתיות נוספות כמו חשמל וגז.
* קידוח אופקי מתאים להנחת תשתיות למרחקים גדולים.
* תכנון מדויק של העבודות מותאם באופן מלא לתוואי שטח, סוג תשתיות ומאפייני העבודות.

לשירותי קידוח אופקיים
לשירותי קידוחים אופקיים מקצועיים ומדויקים, ולעוד מידע וייעוץ בנושא, צרו קשר עם פלגי מים בטלפון 04-6678400