מהו הידרולוג

לוקחים חלק בפרויקט בניה או פרויקט עירוני? במסגרת פרויקטים אלו ואחרים, יהיה עליכם לעסוק בתחום ההידרולוגיה – ובהתאם לכך תצטרכו לפנות אל הידרולוג מומחה. כפי שאתם בוודאי יודעים, תחום ההידרולוגיה למעשה עוסק במים שאינם באוקיינוסים או באטמוספרה. לכן ניתן לומר שתחת התחום הזה נכנסים מי התהום. בנוסף, הידרולוגיה עוסקת גם בנהרות, נחלים, אגמים ועוד. זקוקים לעזרה של איש מקצוע מהתחום? פנו עוד היום אל חברת פלגי מים וקבלו את השירות הטוב ביותר בענף. 

כיצד הידרולוג מומחה יוכל לעזור לכם? 

במסגרת תפקידו, הידרולוג מבצע מחקר שכולל את בדיקת מהלך המים בנהרות, באגמים ואף במי התהום. תחום האחריות שלו למעשה עוסק בחקר מי נגד עילי הכוללים נושאים כמו היקוות של מים על פני הקרקע, נתיבי היקוות ועוד. איש מקצוע כזה יוכל לעזור לכם: 

  • אם תזדקקו חוות דעת עבור בניה ירוקה 
  • תזדקקו לסקר הידרולוגים שלרוב נדרש לרשות המקומית או הארצית בעת הקמת משקים חקלאיים ועוד 
  • בדיקת זיהום מים 

פעמים רבות, בהתבסס על סקר שיוציא ההידרולוג, ניתן יהיה לקבל או לא לקבל אישור לפרויקט מסוים. לכן אין זה משנה אם אתם זקוקים לסקר כזה עבור מבנה תעשיה שתרצו לבנות, עבור מפעל מסוים או עבור כל פרויקט אחר. זאת משום שעליכם לפנות לאנשי המקצוע הטובים שיש היום בתחום הזה. 

יועץ הידרולוגיה מקצועי

זקוקים לסקר הידרולוגיה עבור פרויקט מסוים? רוצים להבטיח שאתם בידיים טובות וכי הסקר יהיה כמה שיותר מקצועי וגם יוגש לכם בזמן? פנו עוד היום אל חברת פלגי מים. חברה זו היא מהמובילות בתחום התשתיות הזורמות, ומגיעה עם למעלה מ-40 שנה של ניסיון בתחום. עובדים בה יותר ממאה אנשי מקצוע שונים והיא כוללת שלושה סניפים ברחבי הארץ. בנוסף, תחומי הפעילות של החברה רבים ומגוונים וכוללים, בין היתר, תכנון חקלאי, מאגרי מים, ביוב, שפכים ועוד. לכן, בכל פעם כשיש לכם צורך בשירות בתחום הזה אל תהססו והתקשרו לקבוע פגישה.

תפקידו של הידרולוג מומחה

כל הנושא של הידרולוגיה זהו בעצם מדע שעוסק בתחום המים. יש לנו מים המגיעים מהימים ומהאוקיינוסים ויש מים המגיעים מהתהום, יש מים המגיעים מנהרות או נחלים ויש גם מים המגיעים אלינו מהאטמוספירה. נושא ההידרולוגיה לא עוסק בכל הנושאים של המים ובכל המקורות אותם ציינו לעיל אשר אלו מספקים את המים המגיעים אלינו. מדובר במים שלא מגיעים מהאוקיינוסים, לזה יש תחום הנפרד המכונה – אוקיינוגרפיה, גם לא מדובר במים שמגיעים מהאטמוספירה כאשר לזה יש גם כן תחום מדעי משלו. הידרולוג עוסק בעיקר במי תהום כמו גם במקורות מים אחרים הנמצאים על פני היבשות. כמו נחלים, נהרות, אגמים, ניקוז, שיטפונות, תעלות, מי קולחין, מים אפורים ועוד. אחת מהמשימות הכי קשות בתחום של ההידרולוגיה זהו המחקר שעוסק בנושא של מי תהום. זאת משום שכמעט כל מה שקשור למי תהום הוא מאוד מורכב לבקרה או למדידה בגלל שקשה מאוד לתצפת על מי התהום ולבצע עליהם מחקרים. בחברת פלגי מים מועסקים הידרולוגים מומחים בתחום.

בדיקת מים של הידרולוג 

כולנו יודעים שהמים הם אחד מהמשאבים הכי חשובים שיש לנו בעולם, אם לא החשוב שבהם.  המים מעניקים לנו חיים בכל אחד מתחומי החיים. אם זה לשתייה ולהכנת מזונות ואם זה להשקיה, לרחצה או לניקיון. חשוב לתת את הדעת על כך שהמים יהיו הכי איכותיים והכי בטוחים לשימוש מבחינת ההרכב של המים. זה בדיוק מה שאנחנו מציעים, בדיקה עקבית של המים תוך מעקב מדוקדק על כל מה שהמים מכילים וכל מה שיש בתוכם.

השירות ההידרולוגי

מקור המילה הידרולוג מגיע מהשפה היוונית העתיקה. מדובר למעשה בצירוף מילים. הידרו – פירושו מים ולוגיה פירושו תורה. כלומר – תורת המים. במסגרת התחום הזה של הידרולוגיה, עוסקים אנשי המקצוע, בעולמות ההנדסיים והמדעיים מהתחומים הבאים – ניקוז עילי, נגר, הידרו גאולוגיה, הידרומטריה, הידרוטכניקה, הידרוליקה, הנדסת מים, הנדסה חקלאית, קידוח ושאיבה, תיעול וגישור, מעבירים, מובילים, שיטפונות, ספיקה, שיקום נחלים, חלחול, השבה, הולכה, החדרה, ניצול, מניעת סחף וכן הלאה. רשות המים בישראל היא זו שאמונה על כל נושא המחקר כמו גם על הפיקוח ההידרולוגי. הרשות היא למעשה פרי פיתוח של השירות ההידרולוגי. אם ברצונכם לקבל שירות מסוג זה תוכלו לפנות אלינו אל חברת פלגי מים.