חברת פלגי מים מתמחה בהכנת סקרי שפכים בהתאם לדרישות המשרד להגנת הסביבה, וזאת עבור פרויקטים שונים של תשתיות זורמות במפעלים ומתקנים חדשים וקיימים. החברה מעמידה לרשות לקוחותיה ניסיון מוכח של ארבעים שנה, עם ידע ומקצועיות גבוהים ביותר, לפיהם בוחנים נתוני שפכים באופן מקיף ומלא ובכך מספקים כל פרמטר נדרש לתכנון וביצוע הפרויקט.

סקר שפכים מקצועי

האגף הטכני של חברתנו מבצע סקר שפכים כבסיס לכל פרויקט. הסקר בוחן את הסביבה ומהווה בסיס לתוכניות אב, סימולציות ומידול מתקדמים. מטרת הסקר לזהות ולאתר חריגות ומפגעים באתר הפרויקט העלולים להשפיע על פליטה וזרימה של מזהמים למערכות מים וביוב ולסייע בשיפור וייעול פעולת המערכות. כל זאת במטרה לשפר את איכות הסביבה, למנוע פגיעה במי תהום ובקרקע, לייעל את התנהלות המפעל ולחסוך בהוצאותיו. בסקר עצמו יוגדרו הליכי ייצור, מאפייני מזהמים, מקור שפכים, ניטור חריגות ובחינת חלופות תקניות. סקרים אלו חיוניים במיוחד עבור מפעלים המתקשים בשיפור איכות השפכים שלהם ועבור מפעלים עם שפכים חריגים הסובלים מקנסות.

הכנת סקר שפכים

הכנת סקר שפכים כוללת את ההליכים העיקריים הבאים:
* סיורים ואיסוף מידע הכולל את מאפייני המפעל על תהליכיו השונים, היקף עבודתו ומספר אנשים העובדים בו, וכן מתקנים ותשתיות קיימים, שירותים והליכי ייצור ועוד.
* בדיקת מערך טיפול קיים בייצור והולכת שפכים, ספיקות שפכים, צריכת מים, ניקוז מי גשמים, מיכלי דלק של דודי קיטור, חומרים בהם נעזרים, מאפייני השפכים, ניטור של שפכים ומיפוי של מקומות בעייתיים, וכן בחינת תקינותם של מתקני קדם לטיפול בשפכים.
* הכנת הסקר כוללת סיורי שטח מקיפים, בחינת אנליזות שבוצעו בעבר וליווי אנליזות ודיגומים במתקנים שונים.
*הסקר גם יבחן את ההתנהלות של החברה מול תאגיד המים כדוגמת התנהלות שנוגדת את התקנות או דיגומים במקומות לא מתאימים.
*בסיום התהליך ינותחו הממצאים שיובילו למסקנות, המלצות והנחיות לשיפור מערכת השפכים במקום.

מתמחים בהכנת סקרי שפכים

עבור פרויקטים רבים של תשתיות זורמות נדרש מטעם המשרד להגנת הסביבה כי יתבצעו סקרי שפכים. הסקרים הללו נעשים הן במפעלים קיימים והן במתקנים חדשים.

על מנת לבדוק לעומק את נתוני השפכים ולספק ללקוח את כל הפרמטרים הנדרשים לגבי ההמשך והתכנון של ביצוע הפרויקט, חשוב שהסקר והבדיקה של השפכים ייעשו באופן הכי מקצועי. כי רק כך התוצאות והמסקנות תהיינה אמינות, וכך גם יידעו הלקוחות לאן פניהם מועדות. לכן פנו עוד היום אל החברה המתמחה בתחום, חברת פלגי מים.

מהי המטרה של סקר שפכים?

המטרה למעשה של סקרי שפכים היא לזהות ולאתר מפגעים או חריגות שונות באתרי הפרויקט כאשר אלו עשויים להשפיע לרעה על הזרימה ועל הפליטה של שורה של מזהמים אל תוך מערכות המים או הביוב. הטיפול במזהמים הללו נועד בכדי לשפר ולייעל את המערכות. בגדול המטרה היא כמובן לשפר את איכות הסביבה תוך מניעת פגיעות בקרקע או במי התהום.

על הדרך, המפעל ייהנה מהתייעלות בכל ההתנהלו כמו גם חיסכון מהותי בהוצאות.

מה יופיע בתוצאות הסקר?

הסקר למעשה אמור לסכם שורה של נתונים. כמו הליכי הייצור. המאפיינים של המזהמים השונים. מקור השפכים. ניטור חריגות וכן ייבחנו חלופות תקניות לרכיבים הבעייתיים במערכת.

הסקרים הללו הינם חיוניים במיוחד עבור מפעלים שסובלים משפכים חריגים אשר בעטיים הם משלמים קנסות אן עבור מפעלים שרק מתקשים בשיפור של איכות השפכים והם מבקשים לעשות את הצעדים הנכונים בהתייעלות השפכים, על מנת למנוע הידרדרות במצב השפכים שבהמשך אף עשוי להוביל לתשלומי קנסות כבדים ומיותרים.

מה כולל הכנת סקר השפכים?

סקר שפכים כולל כמה וכמה הליכים. העיקריים שבהם, כדלהלן:

  • איסוף מידע על העבדה במפעל כשזה כולל את היקף העבודה, מספר העובדים בפועל, תשתיות קיימות מתקנים קיימים, הליכי ייצור, שירותים ועוד.
  • בדיקה של מערך הטיפול הקיים בכל מה שקשור לייצור, להולכת השפכים, לצריכת המים, לניקוז מי הגשמים, לתפקוד של מכלי הדלק או דודי הקיטור, ניטור השפכים ומיפוי המקומות הבעייתיים.
  • בחינת ההתנהלות של החברה מול תאגיד המים כמו דיגומים שלא במקומות המתאימים או התנהלות נוגדת תקנות וכן הלאה.

המטרה היא למצוא פתרון שיענה על כל התקנים, לכן פו עוד היום אל המומחים בתחום, חברת פלגי מים עם ניסיון של מעל ל40 שנה.


אנו נמשיך ללוות את לקוחותינו בביצוע שינויים חיוניים במערך השפכים לעמידה בדרישות התקן, עד לקבלת אישורים נדרשים.
להכנת סקר שפכים מקצועי ומקיף, ולקבלת עוד מידע וייעוץ בנושא, צרו קשר עם פלגי מים
בטלפון 04-6678400 או במייל yael@p-ma.co.il.