שירותי הידרולוגיה כוללים טיפול והמלצות לגבי מים הניקויים במי התהום ומים הנאגרים מעל פני הקרקע כמו למשל בנחלים, אגמים, ניקוזים, תעלות, מי קולחים ועוד. איש מקצוע מספק שירות חשוב ביותר כאשר מדובר על תכנון של מבנה בהיבט המים העיליים שבו.

דוגמא מהשטח

כך למשל בנייה רוויה יוצרת שטחים רבים בה ניקויים מי גשמים ומובילה לכך שמי נגר צפים מעל הבטון, בריצוף ונגרמות בשל כך הצפות. ע"י תכנון נכון וקבלת ייעוץ מההידרולוג ניתן לשלב פתרונות עוד בתהליך תכנון הבנייה, וגם לאחריו, על מנת להתמודד עם ההצפות ולמנוע אותן.

מי נגר

אחת המטרות בתכנון נכון של הידרולוג היא להביא למצב בו מי הנגר לא גורמים להצפות והם מוחדרים חזרה לקרקע בצורה חכמה ובאופן איטי. כמובן שיש להתאים את תוכנית החדרת מי הנגר לפי סוג הקרקע ולשלב תהליכי השהייה של ספיגת מי הנגר בהתאם לתוואי השטח, המבנה ועוד. מדובר בתהליך יסודי ומקצועי של תכנון והבנה הדורש התמקצעות ולכן הוא ניתן לביצוע רק ע"י איש מקצוע בתחום.

מניעת הצפות ותכנון נכון של מבנים הוא אלמנט חשוב ביותר, שכן היזם חשוף לתביעות בשל ההצפות. מדובר בהצפות העלולות להיגרם בבנייני מגורים בשטחים הציבורים, בדירות עצמן, במרכזים מסחריים, חניונים, תחנות דלק ועוד. כמובן שאנו לא מעוניינים בהצפות העלולות להסב נזק רב ולהתנהלות ארוכת שנים מול חברות הביטוח.

משקים חקלאיים

על מנת להקים משק חקלאי יש להציג סקר הידרולוגי בפני הרשות המקומית. וגם כאשר מדובר על הקמת מפעל או כל מבנה אחר נדרש לבצע סקר. חשוב כמובן לבחור בשירותיו של איש מקצוע ומנוסה עם חוות דעת ורצוי כזה שהוא בעל ניסיון בתחום המבני הספציפי הרלוונטי עבורכם – למשל משק חקלאי ולמבנה תעשייתי. גם עבור פרויקטים של בניה ירוקה נדרש להציג סקר וגם כאשר מעוניינים לערוך שיפוץ מאסיבי או בנייה מחדש של מרכז רב בנייני למשל. לכל שאלה או התבלטות שיש לכם לגבי הצורך בהזמנת שירותיו של איש מקצוע תוכלו לפנות לחברה המתמחה בתחום התשתיות הזורמות.