במקרים שונים ומגוונים כמו למשל פרוייקטי בניה, קירבה למקורות מים ובניה על קרקע עליה פעל מפעיל מזהם – נדרש ייעוץ. המודעות של הקהל לחשיבות השמירה על איכות הסביבה במרחבים הציבוריים ובמרחב הביתי רק מחזקת עוד יותר את החשיבות של קבלת ייעוץ איכותי ומקצועי בצורה הטובה ביותר. ייעוץ עבור הסביבה מתמקד בכמה אספקטים עיקריים והם שפכים, מי השתייה וזיהום קרקע.

מה כולל ייעוץ עבור הסביבה?

יועצי איכות סביבה מספקים שירותים של ייעוץ סביבתי בטווח רחב כמו למשל ליווי רגולטורי מול הרשויות השונות (למשל המשרד להגנת הסביבה) על מנת לקבל היתרים והתאמה לדרישות החוק. שירות נוסף כולל איתור מקורות הזיהום בסביבה הרלוונטית, אפיון ומתן פתרונות או חלופות. הדבר רלוונטי מאוד בהקשר של פרוייקטי בניה בתחום המגורים, המסחר והתעשייה.

כאשר בוחנים למשל רכישת קרקע לטובת הקמה של מתחם שירותים או מגורים הרי שיש להבין האם הקרקע המדוברת מתאימה מבחינת רמת הזיהום שלה לפרויקט היזמי שלכם. לא כל קרקע מתאימה לכל פרויקט בגלל מידת הזיהום שלה, ושיקולים נוספים כמובן.

תקנים וחוק

עם התגברות המודעות לאיכות הסביבה, בד בבד עם חידושים טכנולוגיים והבנה מעמיקה יותר של התנהגותה אדמה והטבע – התווספו תקנים ותקנות שמטרתם להביא לסביבה נקייה ובריאה יותר נטולת מזהמים. מי שאיננו איש מקצוע מהתחום יתקשה להבין ולהקפיד לבדו על כלל התקנים והדרישות. זה מורכב מדי ולא ריאלי. ולכן יש צורך חד משמעי בשירותי ייעוץ. כמובן שהקמתו של מפעל הפולט שפכים דורשת ייעוץ בהיבטים רבים.

ייעוץ איכותי

בשוק קיימים מגוון של יועצי סביבה ומשרדי ייעוץ בתחום. חשוב לוודא שאתם בוחרים את הייעוץ הסביבתי ואת היועץ הסביבתי המתאימים ביותר עבורכם. חשוב שיהיה ליועץ ניסיון בתחום הרלוונטי בין אם מדובר על ייעוץ תעשייתי, מסחרי או למגורים. אין כאן מקום לפשרות היות וכשלים ואי תכנון נכון של הפרויקט בהיבטי איכות הסביבה עלול להסב לכם בהמשך נזקים, פגיעה בתדמית וקנסות כספים גבוהים, וזאת מבלי לדבר עוד על תביעות ייצוגיות וסיבוכים משפטיים שאתם לא רוצים.