הן כאשר מדובר על עיריות ורשויות מוניציפאליות והן כאשר מדובר על בעלי נכסים פרטיים, הרי שישנו צורך מובהק ויתרונות אדירים לשירותיו של יועץ איכות הסביבה. כך למשל ניתן לשפר משמעותית את מזג האוויר בתוך הבית ואת החיסכון בצריכת החשמל ע"י בחירה נכונה של חומרי גלם לתהליך הבנייה, וניתן גם להקטין משמעותית את מידת פליטת גזי החממה מכבישי האספלט העירוניים ע"י תכנון נכון של מיקום בתי המגורים ושל פריסת רשת הכבישים. ואלו הן רק שתי דוגמאות קטנות ממכלול של פעולות ותכנונים שניתן ליישם לסביבה בריאה יותר וירוקה.

לסביבת מגורים

כאשר מתכננים בניה של שכונה חדשה או בניה של בית פרטי אחד, ישנם אלמנטים רבים אליהם ניתן להתייחס על מנת להביא לתכנון סביבתי נכון יותר. והכוונה בתכנון סביבתי נכון יותר היא לתכנון בריא יותר שפולט פחות מזהמים, לתכנון חסכוני יותר שצורך פחות משאבים לשם חימום, קירור או אוורור, והם לתכנון סביבתי הולם יותר מבחינת הצרכים ומבחינת מרקם השטח. יועץ איכות הסביבה הוא בעל הידע והיכולות המקצועיות על מנת לספק לכם תכנון סביבתי נכון. היועץ יזהה ליקויים וכשלים, יספק פתרונות, הצעות לשימוש עם חומרי גלם חליפיים, יספק פתרונות תכנוניים עבור מבנים וחללים כך שתכנון פתחי האוורור, נקודות המיזוג וחומרי הגלם של הקירות יהוו את הבחירה המתאימה על מנת לספק מידה ראויה של אוורור, אור, טמפרטורה נכונה והכל תוך חסכון בצריכת החשמל.

מחות לקופסא

יועץ איכות הסביבה הוא גם בעל היכולת לספק לכם פתרונות יצירתיים ולא שגרתיים, המותאמים נקודתית לכל מקרה ומקרה. לא אחת קורה שתוך כדי תהליך הבנייה מתגלים כשלים או אי התאמות שלא צפינו. יועץ איכות הסביבה יודע לזהות את הכשלים הסביבתיים והתכנוניים ועל בסיס הניסיון והידע שלו גם להציע במהירות פתרונות חליפיים טובים. אם מתברר למשל שישנו מוקד רעש לא צפוי המשפיע יתר על המידה על מידת הרעש בתוך המבנה היועץ יציע פתרונות שונים חיצוניים ופנימיים שניתן לשלב על בסיס התכנון האדריכלי הקיים – על מנת לספק פתרון מוצלח.