עריכת סקר קרקע

חלק מעבודתה של חברת פלגי מים, המובילה כבר ארבעה עשורים בתחום התשתיות הזורמות, כולל ביצוע סקרי קרקע. סקרים אלו נדרשים על פי הנחיות המשרד להגנת הסביבה במקומות בהם קיים חשד או שהתגלה זיהום בקרקעות. בעזרת הסקר הכולל סקר קרקע היסטורי ניתן לברר את מאפייני מזהמי הקרקע ומידת ריכוזם, היקפו של הזיהום והסכנות שגלומות בזיהום לסביבה ולבני אדם השוהים בה. כמו כן, בהתאם לתוצאות הסקר יוסקו מסקנות לאופן התמודדות ודרכי פעולה נאותות לטיפול במפגע ולשיקום הקרקע והמקום.

קרקעות מזוהמות בישראל

במדינת ישראל קיימים מאות מקומות הידועים כסובלים מקרקע מזוהמת, הרשומים במשרד להגנת הסביבה. ברור לכל שמעבר למקומות אלו יש עוד אתרים רבים שקיים בהם פוטנציאל לזיהום ופגיעה בקרקע, למשל בחוות מכלים, תחנות דלק, מפעלים כימיים, מטמנות פסולת, רפתות, לולים ועוד. לא אחת קרקעות מזדהמות עקב תקלות, גישת תפעול לקויה, דליפת חומרים מסוכנים, סילוק והטמנת פסולת לא חוקית וכדומה.
חשוב לציין כי קרקעות מזוהמות מסוכנות לסביבה, צומח, בעלי חיים ובני אדם. הן עלולות לפגוע בבני אדם עקב שתייה של מי תהום, מגע, נשימת חלקיקי אבק או גז ועוד. בכדי לדעת אם קיים באתר חשוד בזיהום בקרקע יש צורך לערוך בין היתר בדיקות קרקע.

ביצוע סקר קרקע לפני בנייה

סקר קרקע הינו תהליך מקצועי לבדיקת קרקע במקומות בהם קיים חשד סביר לזיהום. הסקר נערך בהתאם לנהלים של המשרד להגנת הסביבה והוא כולל קידוחים הבוחנים את מאפייני הזיהום ומידת התפשטותו לרוחב ולעומק. את מקומות הקידוח והדיגום בוחרים בהתאם לתוצאות סקר קרקע היסטורי או אחרי שנערך סקר גז בקרקע. סקר היסטורי כולל איסוף נתונים אודות הפעילות באתר וסביבתו בעבר וכיום, וכן ביצוע סיורים בשטח ובדיקת נתונים פיזיים לרבות סוג קרקע, כמות משקעים, בדיקות טופוגרפיות, בחינת מערכות שתייה, ניזוק ושפכים ועוד. במעבדה ייבחנו תוצאות הדיגום ויתקבלו תוצאות אודות סוג הזיהום וריכוזו. ערכים אלו יושוו לדרישות הסף של המשרד להגנת הסביבה ועל פיהם תיקבע תוכנית טיפול מתאימה לקרקע המזוהמת.
לעריכת סקר קרקע מקיף ומקצועי, לעוד פרטים וייעוץ בנושא, צרו קשר עם פלגי מים

בטלפון 04-6678400

מידע נוסף בנושא סקר קרקעות

בכל אתר שבו רוצים לבצע פרויקט מסוים או הקמה של מבנים, יש צורך לבצע תחילה סקר קרקע – במיוחד אם ישנו חשד כלשהו לזיהום בקרקע. אין זה משנה אם התגלה זיהום בקרקע או שרק מתעורר חשד כזה, שכן בכל מקרה הדרישה היא לביצוע סקר מקצועי בקרקע. סקרים אלו מתבצעים על ידי חברות מובילות ומקצועיות שזה תחום הפעילות שלהן, כך שאם גם אתם זקוקים לשירות כזה, דעו שהגעתם למקום הנכון. חברת פלגי מים זמינה עבורכם בכל עת לביצוע סקרי קרקע שונים, אז למה שלא תתקשרו עוד היום?

אנחנו גם יכולים לעזור לכם עם טיפול בקרקע מזוהמת, התקשרו אלינו עכשיו לקבל מידע נוסף.

מה כולל סקר קרקע?

התשובה תלויה בשאלה היכן עושים את הסקר ומה המטרה שלו. באופן כללי ניתן לומר שכאשר מדברים על סקר קרקע, הכוונה היא למעשה לסקר שכולל התייחסות לנושאים כמו: 

  • אילו סוגי מזהמים יש בקרקע? 
  • באיזה ריכוז נמצאים אותם מזהמים בקרקע? 
  • מה היקף הזיהום מבחינת השטח והעומק שלו? 
  • האם הזיהום מהווה סכנה לסביבה ועבור מי ששוהה במקום? 

בנוסף, כאשר סקר כזה מתבצע על ידי אנשי מקצוע רציניים ומנוסים, הוא כולל כמובן גם הצעות ואפשרויות שונות לטיפול באתר ולשיקום שניתן לעשות לו. סקרים אלה נבחנים לעומק ברשויות המקומיות ובמשרד להגנת הסביבה ובהתאם להם מתקבלת החלטה להמשך הפעילות באתר.

סקרי קרקע – פנו אל הטובים ביותר 

זקוקים לסקר קרקע ורוצים שהוא יתבצע בצורה מקצועית? רוצים להבטיח שהכול מתבצע על הצד הטוב ביותר? פנו עוד היום אל חברת פלגי מים. החברה עוסקת בתחומים הללו מזה כ-40 שנה ומעסיקה מאה עובדים מקצועיים. כמו כן, החברה מנהלת שלושה סניפים ברחבי הארץ ומציעה שירות בתחומים כמו השבחת מי קולחים, מאגרי מים, תכנון חקלאי ועוד. אתם מוזמנים ליצור קשר עוד היום לצורך להזמנת סקר, שירותי ייעוץ או כל שירות אחר בתחומי המים. כך תחשפו לכל אנשי המקצוע שעובדים בחברה; מומחים שיעשו הכול כדי לסייע לכם – ולבצע את סקרי הקרקע במהירות שיא. הניסיון שהחברה מביאה איתה, כולל הטכנולוגיה שבה היא עושה שימוש, הם אלה שמובילים בסופו של דבר לסקרים מקצועיים ומדויקים.

סקר היסטורי

המשרד לאיכות הסביבה דורש לא פעם ממי שרוצה לקבל ממנו אישורים כאלה ואחרים, להגיש סקר היסטורי וסקר קרקע עדכני. המטרה היא להבין מה קרה בקרקע בעבר, האם היו שם מזהמים שונים עד כה ומה עתיד להתרחש אחרי הקמת המפעל או הפרויקט הנוכחי שעליו מדובר. לכן, אם גם אתם צריכים להגיש סקר כזה כדי לקבל את האישורים הנדרשים לכם, למה שלא תתקשרו כבר עכשיו אל חברת פלגי מים ותקבלו את שירותיה המקצועיים בתחום? 

סקר היסטורי לקרקעות ותשתיות

כשמדברים על סקר היסטורי מדברים לרוב על התעמקות בתחומים שונים הקשורים לקרקע ולתשתיות במקום. לכן יש לבדוק שאתם פונים אל מי: 

  • שמגיע עם ניסיון בתחום 
  • שמגיע עם ידע מקצועי ביותר בענף הזה
  • שיוכל לבצע עבורכם את הסקר בצורה הכי מהירה, מדויקת ונכונה שאפשר 

סקר שאח"כ יתגלה שאינו מספיק אמין עלול להכניס אתכם ואת המפעל שלכם לצרות בעתיד. בנוסף, בעזרת סקר היסטורי שכזה ניתן יהיה גם להסיק מסקנות לגבי העתיד ולכן יש לכך משמעות אדירה. הגיע הזמן שכולנו נבין: כל מה שקשור לשמירה על כדור הארץ הוא הרבה מעבר לטרנד ירוק שנעים לכולנו לדבר עליו. מדובר על עניין משמעותי ביותר שאנחנו חייבם לשים לב אליו – שכן הפגיעה בכדור הארץ משמעותית ומשפיעה על כולנו. 

סקרים מזמינים מהטובים ביותר

בין אם אתם זקוקים היום לסקר היסטורי בשטח מסוים ובין אם אתם רוצים שיבצעו עבורכם סקר קרקע עדכני, אתם מוזמנים לפנות אל חברת פלגי מים. החברה היא מהמובילות בישראל בתחום התשתיות הזורמות כך שכאן תוכלו להיות בטוחים שכל סקר שתזמינו יתבצע על הצד הטוב ביותר. כמו כן, הסקרים מוגשים בהתאם לאופן שבו המשרד לאיכות הסביבה דורש, כך שגם מבחינה בירוקרטית תוכלו להיות רגועים. יש לכם שאלות נוספות? רוצים לקבוע פגישה כבר עכשיו? צרו קשר בהקדם, וקבלו שירות מוביל לכל אורך הדרך. החברה חרטה על דגלה את העיקרון החשוב לשמירה על הסביבה, והיא מביאה אותו לידי ביטוי בכל דוח ובכל המלצה שהיא מציעה.

בדיקת קרקע

בכדי להתחיל לבנות בפועל על קרקע, ולמקם עליה ציוד  מכני הנדסי שיחל בפעולות קדיחה ובנייה, נדרשת לבצע בדיקת קרקע. בדיקת קרקע נחוצה גם על מנת להבין האם ישנם זיהומים בקרקע, והן על מנת להבין מהו המבנה הגיאולוגי. בדיקת קרקע כוללת גם קידוחי ניסיון, ושקלול הנתונים המתקבלים על מנת לקבוע את היסודות בהם ישתמשו בתהליך הבנייה עצמו.

 זיהומים בביצוע בדיקת קרקע לפני בניה

הנדבך של גילוי בעיות שונות או זיהומים בקרקע הוא קריטי ביותר מכיוון שאם מתגלה זיהום הרי שיש לטפל בכך טרם תחילת הבנייה והנחת היסודות. נציין כי ישנם מקרים בהם מתגלים זיהומים חמורים שלא מאפשרים את התחלת תהליך הבנייה, ולכן בדיקת קרקע היא קריטית וחשובה מאוד.

 מבנה גיאולוגי של בדיקת קרקע

נדבך נוסף "טכני" ניתן לקרוא לו, הוא הבנת המבנה הגיאולוגי על מנת להבין היכן נמצאת שכבת הקרקע הקשה, באילו חומרים להשתמש לטובת הנחת היסודות ואלמנטים נוספים שנחוצים לתהליך הבנייה עצמו. שימוש בחומרים לא מתאימים בשלב הנחת היסודות מהווה כמובן סכנה בטיחותית במהלך הבנייה ובמהלך השימוש במבנה לאחר מכן. היבט נוסף הוא הבנה של סוגי היסודות הנדרשים על מנת שלא לבחור ביסודות שיהיו יקרים מדי, בשעה שניתן להניח בהתאם לתוואי הקרקע יסודות בטיחותיים שהם זולים יותר (אין צורך להשתמש בחומר יקר מדי אם אין סיבה אמיתית לכך בשלב היסודות).

בשלב זה בדיקת הקרקע כוללת ביצועם של קידוחי ניסיון בכדי לזהות את סוג הקרקע, גובה השכבות השונות בקרקע ועוד. מבוצעים קידוחים בנקודות שונות בקרקע ובעומקים שונים, כאשר ניתוח הנתונים המתקבלים מהקידוחים משמש לקבלת החלטות לגבי סוגי היסודות, אופן השימוש בהם, באילו מיקומים מדויקים בקרקע יונחו היסודות, ועוד.

 איזה צוות יבצע בדיקת קרקע

יש לבצע בדיקת קרקע רק ע"י צוות מקצועי המומחה לכך, וכזה המחזיק בידע הנחוץ ובציוד הנחוץ לביצוע. מדבור בבדיקה חשובה ומקיפה לה משמעויות רבות מבחינה בטיחותית, כלכלית וסביבתית ולכן יש לתת לה משקל רב. חברה המתמחה בתשתיות מים זורמות ובתכנון סביבתי תבצע עבורכם בדיקת קרקע מקיפה ויסודית עד לפרט האחרון.