חברת פלגי מים מספקת ניסיון מקצועי, ידע נרחב, גישה חדשנית ופתרונות יחודיים בתחום התשתיות הזורמות בכלל ותשתיות המים והביוב בפרט.

מים הם משאב הטבע והמצרך החשוב ביותר על פני כדור הארץ – ללא מים אין חיים. אנו משתמשים במים בכל תחומי חיינו גם כאשר אין אנו מודעים לכך כלל – צריכה פרטית, חקלאות, טכנולוגיה, רפואה, תעשייה ותחומים רבים אחרים. אך עדיין, רובנו לא חושבים פעמיים על פתיחת ברזים ועל כך שאנו מקבלים מים צלולים וראויים לשתייה בצורה כה נוחה ופשוטה. מאחורי כוס המים שהרגע שתינו מסתתר עולם שלם של מערכות ותשתיות מורכבות הפועלות בהרמוניה על מנת לספק לכולנו את הדבר הבסיסי ביותר – מים. בימינו, כאשר התפתחות טכנולוגית, מיעוט במשאבי טבע, וגידול מהיר של האוכלוסייה מהווים מכשולים כה משמעותיים באספקת מים, נדרשת חשיבה יצירתית וגישה חדשנית בתכנון תשתיות זורמות למיניהן. סיפוק פתרונות המים הנכונים היום, היא הדרך לשפר את המחר.

מערכות אספקת מים וסילוק ביוב

מערכות אספקה וטיפול במים ובביוב הן החוליה המקשרת בין מקור המים לבין הצרכן. פלגי מים עוסקת בתכנון כללי ומפורט, בבניית תוכניות אב, ובביצוע ותפעול של מערכות מסוג זה למגוון רחב של גופים – צרכנים פרטיים, ישובים חדשים וקיימים, ערים ורשויות מקומיות, גופים תעשייתיים וחקלאיים ועוד. תכנון ובניית מערכות מים וביוב מבוצעים תוך כדי התחשבות במצב הקיים ובמקורות המים הקיימים על מנת להביא לתפוקה והאיכות הגבוהות ביותר בהתאם לצרכי הלקוח, ובהתאם לנתוני הסביבה. מערכות המים והביוב כוללות בין היתר מתקני שאיבה, מתקני טיפול במים ובשפכים, מערכות הובלה, מערכות ניטור, מתקני אגירה, בריכות מים וכו’. לפרוייקטים בתחום לחץ כאן.

תוכניות אב

תכנון נכון של תוכניות אב (master plans) מהווה את הבסיס הביצועי והתפעולי לכל מערכת הנדסית. על ידי בניית תוכניות אב, מצליחים אנשי המקצוע והמהנדסים של פלגי מים לספק פתרונות מיטביים למגוון רחב של אתגרים.

בניית תוכניות אב מתבצע במספר שלבים עוקבים על מנת ליצור תמונה כוללת ומפורטת שעל בסיסה יבנה הפרויקט. ראשית מתבצע תהליך של זיהוי המטרות והאתגרים העכשוויים עם הסתכלות עתידית על מנת ליצור תוכניות ארוכות טווח ככל הניתן. לאחר מכן מגיע שלב הצבת המטרות ואיסוף הנתונים של המצב הקיים וחיזוי של מצבים עתידיים של כל פרויקט. לאחר ביצוע השלבים המקדימים, אנו מתקדמים לשלבי המידול והסימולציה בעזרת כלים מתקדמים כגון WaterCad ו SewerCad המאפשרים הצגה של הנתונים בממשקים דינאמיים המציגים את הפרויקט בצורה נוחה וויזואלית על מנת לראות התקדמות ותהליכים בזמן “אמת”. מערכות אלה מאפשרות בין היתר את הצגת התוצאות ביחס לכושר הנשיאה של המערכות, חיזוי רמות העומס ושימוש במסד מידע מהימן הנותן תוצאות מידיות לניהול השוטף של הפרויקט. תוכניות האב הן השלב החשוב ביותר בזמן תכנון הפרויקט.

חברת פלגי מים היא מן החברות המובילות בישראל בתחומי הנדסת תשתיות זורמות, עם למעלה מ 40 שנות ניסיון ויותר מ 100 אנשי מקצוע – פלגי מים היא גוף אחיד שמטרת פעילותו הינו סיפוק פתרונות ברי קיימא הן בשווקים פרטיים והן בעולם התעשייה. במשך שנות פעילותינו ביצענו בהצלחה יותר מ 50 פרוייקטים בתחומי המים והביוב. פלגי מים פועלת על מנת לשפר את זמינות ואיכות המים, והשבתם לטבע על מנת ליצור מעגלי חיים טבעיים ככל הניתן. אנו עובדים על מנת לייצר פתרונות משולבים בתכנון, ניהול, ביצוע, ותפעול של מערכות מים וביוב – כפי שניתן לראות במגוון הפרוייקטים מתחום זה כגון תחנות שאיבה, מאגרים, מערכות סילוק ביוב ואספקת מים.

פרוייקטים לדוגמא

פרוייקט ערי העמק מהווה את אחד הפרוייקטים החשובים והמרשימים ביותר של חברת פלגי מים. מדובר בפרוייקט ייזום, תכנון וניהול של החברה במסגרת שיתופי פעולה בעמק יזרעאל. חלק ממטרות הפרוייקט כללו שימוש במאגרי מים קיימים על מנת ליצור סביבה הרמונית עם המצב הקיים באזור, זיהוי מקורות שפכים וקולחים בעמק יזרעאל ומתן פיתרון לכל השפכים הזורמים. הפרוייקט מתפעל כמות שפכים של כ 17,000,00 מ”ק לשנה ומחבר בין 40 מאגרי מים ברחבי העמק – מדובר באחד מהפרוייקטים הגדולים מסוגו באזור הצפון.   בפרוייקט זה ניתן לראות בבירור את רמת האינטגרציה של חברת פלגי מים בסביבה והוכחה לכך שבעזרת שיתופי פעולה עם מספר רשויות מקומיות ניתן לצמצם משמעותית את עלויות התפעול, ניתן לייעל טכניקות טיפול בשפכים וכמובן ליצור מצב שבו קיים יתרון לכולם – גם לתורם השפכים וגם   למשתמש בקולחים, ללא פגיעה באיכות הסביבה.

רכיבים בתחום תשתיות מים וביוב

מים:

 • תחנות שאיבה
 • בוסטרים
 • מערכות הכלרה
 • בריכות אגירה (עפר מחופה, בטון)
 • קווים (פלדה ופוליאתילן)
 • קידוחים אופקיים
 • מפרטי מגופים
 • מערכות מדידה
 • סימולציות הידראוליות
 • אופטימיזציה תפעולית
 • מערכת Scada

ביוב:

 • תחנות שאיבה
 • קווי פלדה, פוליאתילן, PVC
 • שוחות עמוקות / מיוחדות
 • עבודה במי תהום
 • מערכות קדם טיפול (הפרדת מוצקים, בורות שיקוע, הפרדת חול)
 • קידוחים אופקיים
 • מפרטי מגופים
 • מפרטי מדידה
 • מערכת גרביטציה ומערכת לחץ
 • אופטימיזציה תפעולית
 • מערכת Scada

תכנון ופיתוח תשתיות מים

כולנו מודעים היטב לכך שמים הם חיים, שכן בלעדיהם לא נוכל להתקיים. עם זאת, האם עצרתם פעם לחשוב על החשיבות של תשתיות מים בכל מקום שבו אנחנו גרים ועובדים? מעבר לכך שצריך להקים תשתית מים בכל מקום שיש בו אנשים וחיים, צריך גם לבדוק שהמים המוזרמים בהם באמת איכותיים וטובים, בין אם הם מיועדים לשתייה ובין אם לחקלאות. איך עושים את כל אלה וממי כדאי להזמין שירות בתחום? חברת פלגי מים זמינה עבורכם בכל עת, אז למה שלא תתקשרו עוד היום לקבלת שירות מקצועי ואדיב? 

תשתיות מים – מה באמת צריך לדעת בנושא? 

אם זו הפעם הראשונה שבה אתם חושבים להזמין שירות במסגרת תשתיות מים, כדאי שתבדקו היטב באיזה תחום בדיוק עוסקת החברה שאליה אתם פונים. חברת פלגי מים יכולה לתת לכם שירותים מגוונים בענף זה, כמו לדוגמא: 

 • הוצאה של דוח איכות מים 
 • סיוע בכל מה שקשור לניקוי וחיטוי מאגרי מים 
 • הכנת סקרי שפכים 
 • טיהור מי שפכים והפיכתם למים שמיועדים לחקלאות ועוד 

תשתית המים צריכה להתאים לייעוד של האזור שעליו מדובר, שכן אם מדובר על תשתית מים באזור של קרקע חקלאית, הדרישות שונות לעומת תשתיות שבונים באזורי מגורים. כמו כן, יש לקחת בחשבון גורמים שונים כמו מצב הקרקע והמזהמים השונים באזור כאשר רוצים לבנות תשתית טובה של מים. לכן לוודא כי אתם פונים אל חברה מקצועית העוסקת בתחום הזה שנים רבות – שכן בנושא זה הניסיון הוא פרמטר חשוב ביותר. 

פלגי מים – החברה המובילה בישראל בתחום התשתיות הזורמות 

בין אם אתם זקוקים לשירות בכל מה שקשור להקמת תשתית מים ובין אם אתם רוצים סקר קרקע, סיוע בניקיון של מאגרי מים ועוד, חברת פלגי מים היא הבחירה הנכונה. החברה, שהוקמה בשנת 1973, מעסיקה כ-100 אנשי מקצוע שמגיעים עם מומחיות בתחומים מגוונים כמו: ניהול פרויקטים, מחשוב, הנדסה אזרחית וחקלאית, כלכלה, הנדסה סביבתית וכדומה. בנוסף, העיקרון החשוב ביותר בחברה הוא שימור הסביבה והחיים בה, כך שתוכלו להיות בטוחים שכל שירות שתקבלו כאן יהיה בהתאם לעיקרון החשוב הזה. זקוקים לפרטים ולמידע נוסף? צרו קשר בהקדם והצטרפו גם אתם לחוג הלקוחות המרוצים של החברה.

תכנון פרויקט של תשתיות מים וביוב

אתם עמלים היום על תכנון של פרויקט בניה כזה או אחר? מפעל? שכונת מגורים? אם כך, ברור מדוע תשתיות מים וביוב הן משהו שאתם חייבים לתת עליו את הדעת. ללא מים אין חיים אך אחרי השימוש בהם צריך גם לסלק את הביוב מהמקום ולעשות זאת בדרך שתפגע כמה שפחות בסביבה ובכל החיים שבה. זה נשמע לכם מורכב? אינכם מבינים דבר בעניין ועליכם להציג תכנית אב שמתבססת על תשתיות המים והביוב שיהיו במקום? חברת פלגי מים היא הכתובת הנכונה. 

כיצד מתכננים תשתיות מים וביוב? 

תכנון ובניה של תשתיות מים וביוב למעשה מתבצעים תוך כדי ההתחשבות במצב הקיים בשטח, וזה נכון בין אם מדובר במפעל חדש שאמור להיבנות ובין אם מדובר על כל מבנה אחר שרוצים לעבוד עליו. יש צורך להתחשב, בין היתר, במקורות המים הקיימים וזאת כדי להביא לתפוקה ולאיכות הכי גבוהות שאפשר. כשמדברים על בניה של תשתיות כמו מים וביוב אנחנו ראים שתמיד יש גם התייחסות לרכיבים כמו: 

 • בוסטרים 
 • מערכות הכלרה 
 • בריכות אגירה 
 • מערכות מדידה שונות 
 • קידוחים אופקיים ועוד 

כפי שניתן לראות, מדובר בעניין מקצועי ביותר ולכן ברור מדוע, כאשר אתם רוצים סיוע בעניין הזה, עליכם לפנות אל הטובים ביותר. אין כאן מקום לפשרות שכן אם התשתיות שבונים במקום אינן טובות, זה עלול כמובן לפגוע בהמשך הפעילות במקום, החיים או העבודה. לעומת זאת, כשהתשתית טובה ניתן יהיה להקים עליה כל מבנה שרוצים, תוך ידיעה ברורה שהחיים במקום יהיה נוחים וכי לא תהיינה בעיות של ביוב, אספקת מים שאינם תקינים וכדומה. 

זקוקים לסיוע בכל מה שקשור לבניית תשתית של מים וביוב? רוצים למזער את הטעויות ואת התקלות? פנו עוד היום אל חברת פלגי מים. החברה מובילה בתחום התשתיות הזורמות בישראל כבר למעלה מ-40 שנה והיא מביאה איתה גם ניסיון עשיר בפרויקטים שונים בחו"ל. בנוסף, יש לה 3 סניפים בתוך הארץ ולא פחות מ-100 אנשי מקצוע עם השכלה בתחומים שונים ומגוונים כמו הנדסה חקלאית, הנדסה סביבתית ועוד. 

תשתיות מים

תכנון של תשתיות מים נוגע לא רק למפעלים ולמבנים מסחריים, אלא גם לתכנון יזמי של כל פרויקט למגורים שכונתי, וגם של בית פרטי. תשתיות מים חייבות להתחשב במצב הקיים בשטח למטרת אספקת מים נכונה ומספקת, שלאחריה יסולק הביוב מהסביבה באופן כזה שאוכלוסיית הצומח ובע"ח תיפגע כמה שפחות, ובאופן כזה שלא יתרחשו מפגעים סביבתיים כמו ריח רע שיעלה מהביוב או איוד מהביוב של נוזלים לא בריאים לנשימה.

מה כולל תכנון תשתיות מים

תכנון נכון של תשתיות מים מתייחס לאספקטים שונים כמו בתוכנית התכנונית כמו למשל לקיומן של בריכות אגירה, מערכות מדידה של המים ושל מידת הזיהום, ביצוע של קידוחים אופקיים לסילוק הביוב והנחת בוסטרים לדחיפת המים בכוח. גם שילוב של מערכות הכלרה ושל ציוד נוסף חיוני נחוצים. ואם כן אנו מבינים כי תכנון תשתיות מים הוא לא דבר של מה בכך, ויש לבצעו בעין מקצועית תוך הבנה וידע רבים.

מניעת תקלות

וסוגייה נוספת חשובה בעניין הזה היא שאנו רוצים לבצע תכנון תשתיות מים כזה שיספק לנו ביטחון ושקט מהופעתן של תקלות למיניהן וכשלים סמויים מן העין בתשתיות המים. ככל שיתברר שישנו כשל כלשהו הרי שהדבר עלול להוות חשיפה לתביעות, לקנסות כספיים, לאי נוחות עבור הדיירים ולהעלאת התחלואה והזיהומים.

תשתיות מים זורמות הן חיוניות בכל סביבת מגורים ובכל סביבה בה נמצאים בני אדם, ולכן גם במרכזי מסחר ותעשייה, בבתי מלון ובכל מקום הנותן שירות או מייצר דבר מה, הרי שישנה חשיבות עליונה לתהליך תכנוני וביצועי נכון של תשתיות מים. כיום ישנן טכנולוגיות חדישות שניתן לשלב וידע רב שנצבר שמביא לידי ביטוי את התכנון המתקדם ביותר שניתן לבצע בנושא. ולכן הדבר רלוונטי גם לשדרוג והחלפה של תשתיות מים ישנות בבניינים ישנים ובמוסדות שנבנו עשרות שנים אחורה.

חשוב לתת על כך את הדעת ולעמוד בכל התקנים והדרישות. בכדי לעשות זאת בצורה הטובה ביותר תוכלו לפנות לחברה המתמחה בפיתוח תשתיות מים ותכנון סביבתי. תקבלו ייעוץ מקצועי, מיפוי, סקרים וכל שירות נדרש בנושא זה.

פלגי מים עוסקת בתחום הניקוז במשך כל שנות פעילותה. החברה מתמחה בניקוז תשתיות חקלאיות, תשתיות תחבורה, הסדרת נחלים ועוד.

חברת פלגי מים מבצעת תכנון ופיקוח של מערכות ניקוז מסוגים שונים בכל התחומים הנדרשים, הן בתחום החקלאי והן בתחום העירוני והתעבורתי. בנוסף, עוסקת פלגי מים גם בהכנת נספחי ניקוז לתוכניותמתאר ולתוכניות תב”ע.

ניקוז בתשתיות תחבורה

החברה מתמחה בתחום ניקוז כבישים ותשתיות תחבורה עבור חברות לאומיות כגון מע”צ, נת”י, חוצה ישראל, רכבת ישראל ועוד. פלגי מים היא משרד מורשה מטעם נת”י כיועצי ניקוז כבישים, כמו כן מטעם קק”ל, נציבות המים, וכל שאר רשויות הפיקוח על ניקוז. אחת הדוגמאות החשובות לניקוז תשתיות תחבורה הוא פרוייקט חוצה ישראל קטע 7 (יקנעם – תל קשיש) – פרוייקט הכולל תכנון צירי ניקוז ראשיים, חישוב פשטי הפצה, תכנון מעבירי מים, תעלות, ניקוז מיסעה וניקוז המנהרה.

ניקוז בתשתיות חקלאיות

החברה עוסקת בתכנון ופיקוח של מערכות ניקוז חקלאיות על-קרקעיות ותת-קרקעיות, תכנון מטעים, ניקוז למיגור מליחות, תכנון מתקנים הידרולים, מעבירי מים, מתקני תפיסת מים, ביצוע סקרי קרקע לקראת תכנון, התקנת פיאזומטרים, מעקב אחרי מפלסי מי תהום ועוד. פלגי מים תכננה ובנתה מספר רב של של מערכות ניקוז תת-קרקעיות בעשרות אלפי דונמים של שדות עם בעיות ניקוז והמלחה ברחבי עמק יזרעאל, עמק זבולון, שטחי זיתא בעמק חפר, שער העמקים, בלפוריה, כפר חסידים ורבים אחרים. תכנון ובניית מערכות אלה כולל: ניתוח שיעורי ניקוז, תכנון צנרת ניקוז שרשורית בקטרים שונים, תאי ביקורת וכו’.

הסדרת נחלים ארציים

פלגי מים ביצעה בהצלחה עשרות ק”מ של הסדרת נחלים ארציים כולל ניתוח הידרולוגי, חישוב ספיקות תכן בהסתברויות שונות, חישובי יציבות, חיפוי דפנות, מתקני הגנה וכו’. כמו כן, תוכננו מתקני תפיסת מים, מעבירי מים, תחנות למדידת מפלס ומהירות של זרימה, מתקני וויסות לריסון ספיקות מורד ועוד. פרוייקטים להסדרת נחלים כוללים בין היתר את נחל בזק, נחל גיבורים, נחל איילון, נחל בית עריף ועוד. הסדרת נחלים ושמירה על איכות הסביבה היא אחד מאבני היסוד של החברה, הדוגלת בעולם ירוק יותר.

תכנון מטעים

החברה מבצעת תכנון מטעים על פי נתוני הסביבה כוללים סקרי קרקע לקראת נטיעה, איתור שטחים ותכנון המטע: כיווני שורות, אורכים, זנים, מתקנים ותעלות. בין הפרוייקטים בתחום נמנים מטע השקדים (600) דונם באיילת השחר, מטעי זיתים בגד”ש העמק, מטעי אבוקדו בשטחי הר גלעד ועוד.

ניקוז הוא אחד התחומים החשובים ביותר בעולם התשתיות, כאשר תכנון וביצוע נכונים מאפשרים לנו לספק פתרונות ברי קיימא למשך שנים ארוכות. פלגי מים מציעה ללקוחותיה יותר מ 40 שנות ניסיון בתחום ומתגאה בעשרות פרוייקטים שבוצעו בהצלחה.

מאגרי מים ומאגרי מי קולחין הם מייזמים חשובים ביותר בישראל ובעולם, ומהווים בסיס תפעולי למשקים רבים. לחברת פלגי מים ניסיון רב בתכנון והנדסת מאגרים מסוגים שונים.

מאגרים ופרוייקטים

מאגרי מים ומאגרי קולחין הם אבן יסוד בתחום החקלאות בארצנו שבה החורף אינו רווי משקעים והקיץ הוא יבש וצחיח. מטרת המאגרים היא לצמצם ככל הניתן את צריכת המים השפירים והגברת השימוש במים מושבים (מי קולחין) לצרכי חקלאות.

פלגי מים עוסקת בתחום המאגרים מאז הקמתה בשנת 1973 ומציעה יותר מ 50 שנות ניסיון בתחום התכנון וביצוע מאגרים מסוגים שונים.

החברה בונה מאגרים הן מבטון והן מאגרי עפר המצופים ביריעות איטום HPDE – היריעות עשויות פוליאתילן בצפיפות גבוהה המעניק עמידות, אורך חיים והגנה מירבית לדפנות המאגרים. היריעות עשויות מחומרים חזקים השומרים על איכותם לאורך שנים, ובנוסף לעמידותן מול תנאי מזג אוויר מאתגרים היריעות עמידות בפני מגע עם כימיקלים קשים.

פרוייקט הקמת מערכת השבה ומערכת לאספקת מים כביש הסרגל הוא מייזם מרשים שמדגיש את חשיבותם של המאגרים בנוף הארצישראלי. בפרוייקט זה הוקמה מערכת מורכבת של השבחת קולחין הכוללת מאגר בנפח של 1 מיליון מ”’ק – מאגר המשמש לקליטת מי קולחין לאחר קדם טיפול במפעל תעשייתי בעיר מגדל העמק. לאחר הטיפול והשבתם למאגר, עוברים המים להשקיה חקלאית. המאגר הוקם באזור המזרחי ביותר של עמק יזרעאל, אשר עד הקמת מאגר זה, לא היה חלק ממערך אספקת הקולחין. הקמת המאגר, יחד עם מערכת אספקת הקולחין תרמה להתפתחות החקלאות באזור ולשינוי סוג הגידולים לגידולי שלחין חדשים.

בנוסף לתכנון ולביצוע פרוייקטים הכוללים מאגרי מים, אחראית החברה על פיקוח בעזרת מרכז הבקרה הממוקם במשרדי פלגי מים ומאפשר שליטה בזמן אמת וכן הפקת לקחים ותיקונם בהתאם לנדרש. מרכז הבקרה שולט על מכוני השאיבה והמט"שים הכלולים בפרויקט "ערי העמק". ממרכז הבקרה ניתן לשלוט על הזרמות ונפחים של כ- 80 מאגרי מים של יישובי העמק, וכן מתפעלים תחנות שאיבה להשקיית השטחים של המשקים.

לפלגי מים ניסיון עשיר בהקמת מאגרים בכל נפח נדרש, בשיטות איטום שונות, כולל הקמת כל מערך השאיבה והבקרה הנדרשים על פי חוק. פלגי מים תכננה, הקימה ומפעילה עד היום רשת מים הכוללת כ-90 מאגרים לאספקת מים לחקלאות.

סוגי מאגרים

מאגרי קולחין: מעפר + יריעות הגנה HPDE או מבטון

מאגרי מים: מעפר + חומר איטום (יריעות HPDE או חיפוי בכרסית) או מבטון

מאגרי שטפונות: מאגרי צד או מאגרי גיא

דגים ושטפונות: עפר + חומר איטום (יריעות HPDE או חיפוי)

מכוני טיפול שפכים (מט”שים) הם חלק אינטגרלי מתחום התשתיות הזורמות בישראל. פלגי מים היא בין החברות המובילות בישראל בתחום זה ומציעה ללקוחותיה מגוון שירותים הכוללים, תכנון, ביצוע, הקמה, ייעוץ ותפעול שוטף של מכוני טיפול בשפכים.

טיפול בשפכים הוא תהליך מורכב של הוצאת חומרים מזהמים, חיידקים וכימיקלים ממי הביוב באמצעות תהליכים פיזיקליים, כימיים וביולוגיים. בתום תהליך הטיפול מופקים מי קולחין, בהם ניתן לבצע שימוש חוזר בעיקר בחקלאות.

פלגי מים מתמחה בתכנון מלא ותפעול של מכונים לטיפול בשפכים סניטריים ותעשייתיים. החברה פועלת על פי כל כללי הרגולציה והתקנות, בהתאם לחוקי המשרד לאיכות הסביבה ומשרד הבריאות.

פעילת החברה בתחום טיפול בשפכים תעשייתיים מתחלקת לשלושה נושאים עיקריים:

מכוני טיפול בשפכים

פלגי מים מציעה ללקוחותיה את מיטב ניסיונה בטיפול בשפכים בכל ההיבטים הקיימים – תכנון תהליכי, תכנון הנדסי, תכנון מפורט, ניהול פרוייקטים, תפעול, שדרוג מערכות ועוד. במכוני הטיפול בשפכים נעשה שימוש במכלול מגוון של טכנולוגיות בתחום הטיפול בשפכים, כגון: בוצה משופעלת, תהליך ממברנלי (MRB), SBR, מצעים מקובעים רב שלביים, מכונים אקסטנסיביים ועוד. בנוסף לתכנון ותפעול, אנו מציעים גם שירותי שדרוג מערכות קיימות/רכיבים בתוך מט”שים קיימים – קדם טיפול, השבחת תהליכים ביולוגיים, טיפול שלישוני וטיפול בבוצה.

מתקני קדם טיפול תעשייתיים

בנוסף למתקני טיפול בשפכים המיועדים לפסולת סניטרית, מציעה פלגי מים גם תכנון מתקני קדם טיפול למגוון נרחב של תעשיות, כגון: מזון, שפכי בעלי חיים, מפעלים כימיים, מפעלים צבאיים וכו’. תכנון מתקנים מסוג זה מתבצע לאחר סקירת המצב הקיים ויצירת איפיון מדוייק הכולל את מקורות וסוג השפכים, תכנון הולכת השפכים והטיפול בהם בהתאם לתקנות והרגולציה בתחום השפכים התעשייתיים.

מתקני קדם טיפול לשפכי רפתות

פלגי מים עובדת מספר רב של שנים הן עם חקלאים פרטיים והן עם רפתות תעשייתיות על מנת למזער ולטפל בשפכים ברפתות. הטיפול בפסולת זו כולל תכנון ותפעול המתקנים על מנת לטפל בשפכי הרפתות לפני הזרמתם למערכות הביוב הציבוריות. שפכי הרפתות מטופלים בעיקר באמצעות יחידות טיפול פיזיקו-כימיות וביולוגיות למיניהן, הכוללות בין היתר – הפרדת שפכים, הפרדת זרמים, הפרדת מוצקים ועוד.

פלגי מים צברה במהלך שנות פעילותה ידע נרחב, ניסיון מקצועי והיכרות עם טכנולוגיות מתקדמות מסוגן בתחומי התשתיות הזורמות בכלל, ובתחום הטיפול בשפכים בפרט. עובדה זו מציבה את פלגי מים כאחת מחברות ההנדסה המובילות בתחומן בתחום התכנון והטיפול במים ושפכים בארץ.

טיפול בשפכים תעשייתיים

טיפול בשפכים תעשייתיים ע"י יועץ בכיר

אחד האתגרים הגדולים ביותר איתם תעשיות שונות צריכות להתמודד הינו טיפול בשפכים תעשייתיים. לכן, אם גם אתם מנסים להבין כיצד לטפל בעניין בצורה נכונה כך שלא תפגשו בסביבה, כדאי שתדעו שהגעתם בדיוק למקום הנכון. חברת פלגי מים הינה חברה וותיקה ומקצועית ביותר בכל מה שקשור לטיפול בשפכים מסוגים שונים, כולל שפכים תעשייתיים, כך שאתם מוזמנים להרים טלפון ולקבוע פגישה ראשונה עוד היום. 

מה כולל שירות בתחום של טיפול בשפכים תעשייתיים? 

כחלק בלתי נפרד מהתשתיות הזורמות בישראל, אנחנו רואים שקיימים גם מכוני טיפול שפכים, ואין ספק שכאשר חושבים על שירות בתחום הזה, מדברים על: 

 • תכנון 
 • ביצוע 
 • הקמה 
 • ייעוץ 
 • תפעול שוטף של מכון השפכים

לכן, למרות שיש לא מעט חברות שעובדות בתחום הזה בישראל, כדאי שתבדקו בשבע עיניים אל מי אתם פונים. לא כל החברות מלוות את הלקוח לכל אורך הדרך ואין ספק שיש לכך חשיבות אדירה. טיפול בשפכים הינו תהליך שמטרתו להוציא את החומרים המזהמים ואת החיידקים השונים ממי הביוב, והכול במטרה להפוך אותם למי קולחין שממוחזרים לטובת החקלאות. עושים זאת באמצעות תהליכים פיזיקליים, כימיים וביולוגיים שונים ולכן חשוב להפקיד את המשימה בידי הטובים ביותר. 

טיפול בשפכים בדרך הטוב ביותר 

חברת פלגי מים הינה חברה מקצועית ומאוד וותיקה בתחומה. היא הוקמה בשנת 1973 ומאז ועד היום היא מציעה שירותים בתחומים מגוונים כמו: מים, שפכים, ביוב, תכנון חקלאי ועוד. היא מגיעה עם יותר מ-40 שנות ניסיון ועם לא פחות מ-100 אנשי מקצוע שמומחים בתחומים שונים, כך שעם חברה כזאת תוכלו להיות בטוחים שאתם במקום הנכון. העובדים בחברה מתמחים בנושאים כמו: הנדסה חקלאית, הנדסה סביבתית, מחשוב ועוד. לכן אין זה משנה עד כמה הפרויקט שתכינו על שולחנכם יהיה מורכב, כי בכל מקרה הם יוכלו להתמודד איתו על הצד הטוב ביותר. לפרטים נוספים והתחלת העבודה המשותפת התקשרו עוד היום וקבלו שירות ברמה גבוהה במיוחד.

טיפול בשפכים בתעשייה

בעיית שפכים הינה בעיה נפוצה במפעלים שונים ולא אחת ניתן גם לתת קנסות כתוצאה מכך. לכן ברור מדוע גם אתם, כמו אנשים אחרים שמנהלים מפעלים שונים, חושבים על העניין ורוצים לקבל שירותי טיפול בשפכים. למעשה מדובר על חלק אינטגראלי מתחום התשתיות הזורמות בישראל ובמסגרת השירות נערך סקר של מצב השפכים – כמו גם ניתנות הצעות לשיפור וייעול המצב. תוהים ממי תוכלו לקבל שירות כזה? חברת פלגי מים זמינה עבורכם בכל עת ותשמח לתת לכם שירות מוביל בתחום. 

איך מתבצע טיפול בשפכים? 

חשוב להבין שכאשר מדברים על טיפול בשפכים מדברים על תהליך מורכב של הוצאת חיידקים וכימיקליים ממי הביוב, כולל הוצאה של חומרים מזהמים שונים, והכול במטרה לשמור על הסביבה וגם למחזר את המים. כל הפעולות הללו נעשות באמצעות תהליכים: 

 • פיזיקליים 
 • כימיים 
 • ביולוגיים 

וכמובן, תוך שימוש במכשור וטכנולוגיה ברמה גבוהה. חברות שעוסקות בתחום של טיפול בשפכים בדרך כלל מציעות שירות שכולל תכנון מלא ותפעול של מכוני שפכים מסוגים שונים. בנוסף, כמובן שאם אתם מחפשים חברה מובילה שתוכל לתת לכם שירות בתחום הזה, זו חייבת להיות חברה שעובדת על פי כללי הרגולציה – ובהתאם לכל התקנות ולחוקי המשרד לאיכות הסביבה. 

ייעוץ, טיפול וסקרי שפכים 

אם אתם מחפשים חברה מובילה אחת שתוכל לתת לכם שירות נהדר תחת קורת גג אחת, חברת פלגי מים היא כתובת שכדאי לכם להכיר. ראשית, הנציגים של החברה זמינים עבורכם תמיד וישמחו לתת לכם מענה לכל שאלה ובקשה. שנית, החברה מגיעה עם יותר מארבעים שנה של ניסיון, כך שגם אם הטיפול בשפכי המפעל שלכם נראה לכם מורכב ובעייתי במיוחד, כאן אתם בידיים טובות ומקצועיות. חברת פלגי מים הינה מהמובילות בישראל בכל מה שקשור לתחום התשתיות הזורמות והיא מנהלת שלושה סניפים ברחבי הארץ. היא מביאה איתה גם ניסיון בינלאומי והיא מלווה כל לקוח לכל אורך הדרך, כולל כל שלבי התכנון והביצוע הסופיים. 

טיפול בקרקע מזוהמת

רובנו לא עוצרים לחשוב על כך בחיי היומיום, אך הקרקע שעליה אנחנו חיים עלולה להיות מזוהמת ולסבול מאינספור סוגים של בעיות. הזיהום יכול להגיע ממפעלים שונים או מהסביבה, והוא בדרך כלל יכלול סוגים שונים ומגוונים של חומרים. טיפול בקרקע מזוהמת אינו פשוט והוא דורש תכנית, מקצועיות וידע. אם גם אתם זקוקים לעזרה בנושא הזה, כדאי שתפנו אל המומחים בתחום. חברת פלגי מים, מהמובילות בישראל בכל הקשור לטיפול בקרקעות מזוהמות, מזמינה אתכם ליצור עימה קשר עוד היום.

טיפול בקרקע מזוהמת – איך באמת יודעים שהקרקע מזוהמת? 

בישראל של ימינו ישנן לא מעט קרקעות שסובלות מזיהומים כאלה ואחרים. בין אם אתם רוצים לבדוק את הזיהום בקרקע מסוימת כדי להבין עד כמה הוא חמור, ובין אם יש חשד סביר שהקרקע שעליה תרצו לבנות מזוהמת – הדרך לגלות זאת היא על ידי סקר קרקע. בעזרת סקר כזה אפשר להבין: 

 • עד כמה הקרקע באמת מזוהמת 
 • מהם גורמי הזיהום העיקריים ובאיזה אחוז הם נמצאים 
 • מה כדאי לעשות בנידון 

לעיתים הדרך לטפל בקרקע מזוהמת תהיה להעתיק את המפעל או את המקור המזהם למקום אחר ולעיתים הדרך תהיה שונה. מה שבטוח הוא שכדי להחליט בצורה נכונה כיצד מטפלים בזיהום הקרקע, יש להבין את מהות הזיהום ואת חומרתו – מה שמסביר מדוע חשוב לפנות אל המומחים בתחום. 

השאירו את העבודה למקצוענים 

בין אם אתם נמצאים בשלב שבו אתם מנסים להבין האם הקרקע מזוהמת ובין אם כבר ברור לכם שהזיהום קיים ואתם מחפשים פתרונות, הכתובת הנכונה היא חברת פלגי מים. החברה זמינה עבורכם תמיד ומציעה לכם: ניסיון רב שנים, מקצועיות לכל אורך הדרך ולא פחות ממאה אנשי מקצוע עם השכלה רלוונטית ורחבה. בנוסף, לחברה יש גם ניסיון בינלאומי בטיפול בקרקעות מזוהמות, כך שכאן תוכלו להיות בטוחים שאתם בידיים טובות – ובסוף התהליך תצאו מרוצים מהשירות המקצועי של החברה.

ניטור שפכים

ניטור שפכים הינו חלק חשוב בפרויקטים שונים שקשורים לתשתיות זורמות – הן במפעלים קיימים והן במתקנים עתידיים. למעשה, המשרד להגנת הסביבה דורש בדיקה מסוג זה על מנת להחליט האם יש לתת אישור להמשך פעילות מסוימת או לא – ולכך יש חשיבות אדירה. כדי לבצע ניטור וסקר שפכים צריך ניסיון רב ומקצועיות חסרת פשרות, מה שמסביר מדוע חברת פלגי מים היא הבחירה הנכונה. 

החשיבות של ניטור שפכים 

המטרה של ניטור שפכים ושל סקר בתחום הזה ברורה: 

 • זיהוי של חריגות ומפגעים באתר הפרויקט 
 • איתור חריגות שעלולות להשפיע על הזרימה של מזהמים למערכות המים והביוב 
 • סיוע בשיפור המערכת הפועלת 

המטרה העיקרית היא כמובן מניעת פגיעה במי התהום והקרקע, מה שמסביר מדוע אי אפשר לדחות את קיום הסקר והפעילות הקשורה לעניין. לא אחת קורה שמפעלים שונים סובלים מקנסות חוזרים ונשנים, כיוון שהם מזהמים הרבה מעבר לתקן המותר. לכן ניטור שפכים וסקר בנושא יכול לסייע, שכן כחלק מהסקרים ניתנות גם המלצות לייעול המערכת. כך, בסופו של דבר המפעלים יעמדו בתקנים המחמירים. ללא אנשי מקצוע שמכירים את התחום הזה לעומק ומחזיקים בציוד המתקדם ביותר, מפעלים יתקשו להבין בכלל את חומרת המצב שהם מייצרים ואת הזיהום שהם פולטים. לכן ברור מדוע בכל מה שקשור לניטור של שפכים יש לפנות אל הטובים ביותר, ויפה שעה אחת קודם. 

חברה אמינה שחושבת על הסביבה 

חברת פלגי מים היא חברה שחרטה על דגלה את העיקרון של שימור הסביבה והחיים בה. לכן כאן תוכלו להיות בטוחים שאתם לא רק מקבלים עזרה מקצועית, אלא גם נעזרים באנשי מקצוע שבאמת מבינים את נושא הקיימות וחשיבות השמירה על הסביבה. חברת פלגי מים זמינה עבור לקוחותיה, כך שגם אם תרצו לקבוע פגישת ייעוץ בלבד – התקשרו עוד היום. החברה מביאה איתה לא רק 40 שנות ניסיון בתחומי התשתיות הזורמות אלא גם אנשי מקצוע עם השכלה רחבה ביותר, אז למה לחשוב פעמיים לפני שאתם מתקשרים וקובעים פגישה? מחפשים חברה שתוכל לבצע עבורכם עריכת סקר קרקע הגעתם למקום הנכון! צרו איתנו קשר עוד היום!

חברת פלגי מים היא מן החברות החלוצות והמובילות בתחום חקלאות המים בישראל המציעה ללקוחותיה את מיטב ניסיונה בתכנון, פיתוח וביצוע פרויקטים אקולוגים וידידותיים לסביבה ולאדם, בארץ וברחבי העולם.

מחלקת חקלאות המים מציעה מגוון שירותים הכוללים תכנון, הקמה ותפעול חוות דגים ביבשה ובים.

חוות יבשתיות:

 • בריכות ומתקנים לגידול סופר אינטנסיבי במערכות סגורות (Recirculating Aquaculture Systems – RAS).
 • בריכות ומתקנים לגידול אינטנסיבי וחצי אינטנסיבי במערכות מים פתוחות (Flow Through)
 • בריכות עפר ומתקנים לגידול בבריכות פתוחות.
 • מערכות מים מסוחררות מול “מאגר ריאה” (Green Water System).
 • חוות דגים בתנאי ים פתוח (Off Shore)
 • תכנון וביצוע של כלובי דגים ומערכות עגינה במפרצים מוגנים (Near Shore).

תכנון הקמה וייעוץ

פלגי מים מלווה את לקוחותיה מראשית המיזם ומציעה שירותי תכנון, הקמה, הדרכה וייעוץ. השירות מתחיל בבחירת האתר והטכנולוגיה, תכנון וביצוע, סיוע ברכש והתאמה של כל המערכות התומכות בגידול דגים והציוד הייעודי הנדרש להפעיל חוות דגים בים וביבשה, במכוני רבייה ועוד. החברה בעלת ידע וניסיון בגידול כל סוגי הדגים והשרימפ הידועים בתעשייה. לאחר ההקמה פלגי מים מספקת שירותי הדרכה, הפעלה, ניהול, תמיכה טכנית וביולוגית בכל שלבי הגידול . לנו ניסיון רב ברבייה, אימון וגידול דגים, שלייה, טיפול בדגים לאחר מכן כולל צינון נכון והובלה בקירור, מיון, אריזה וכו’. לקוחותינו מקבלים תמיכה מהשלב הראשוני ביותר ועד לשיווק הדגים.

שירותי פלגי מים כוללים בין היתר:

 • סקר מקצועי המיועד לאסוף נתונים מהשטח להערכת הפרויקט בכל היבטיו, כולל היבט כלכלי.
 • בחירת טכנולוגיה מתאימה על בסיס ביולוגי וכלכלי.
 • תכנון ביוטכנולוגי של הפרויקט כולל מפרטים לביצוע, תשתיות, מבנים, דרכים, חשמל וכו'’.
 • הקמת הפרויקט.
 • שירותי ניהול והפעלה של החווה

מחלקת ייעוץ סביבתי בחברת פלגי מים מספקת שירותים בתחום הייעוץ הסביבתי ומניעת זיהום ‏הסביבה ומקורות המים. המחלקה נותנת מענה לדרישות רגולציה סביבתיות ועוסקת בתחומי ‏השפכים, איכות מי שתייה וזיהומי קרקע‎.‎
יועצי המחלקה, המתמחים בתחומים סביבתיים שונים, מספקים שירות כולל החל משלב איתור ‏ואפיון מקורות הזיהום במגוון תחומים, בחינת חלופות לפתרון והפרדה- כולל ליווי רגולטורי מלא ‏לכל אורך הפרויקט וייצוג הלקוח מול כלל הגורמים הרלוונטיים‎.‎

פלגי מים מתמחה בייעוץ סביבתי בתחומים הבאים:

ניהול שפכי תעשייה

החברה מייעצת ל כ 15 תאגידי מים/ מועצות אזוריות ביישום כללי שפכי מפעלים. יועצי המחלקה בעלי ניסיון רב בתחום הטיפול בשפכים, נזקי הזרמות שפכים תעשייתיים, טכנולוגיות לטיפול קדם, היכרות מעמיקה עם הכללים הרלוונטיים ודרישות הרגולציה בתחום.

המחלקה מספקת שירות מקיף החל משלב קביעת תכנית הניטור- בחירת מפעלים, פרמטרים לדיגום בהתאם לפוטנציאל הזיהום, סוג הדיגום ומיקום הדיגום. לאחר מכן ישנו יישום מלא של התכנית- הכנת מכרז מעבדה ופיקוח על ביצוע הדיגומים והאנליזות, ייצוג מלא של התאגיד מול המפעלים ורשויות רלוונטיות לתחום הפעילות.

ניטור רציף

לצורך השלמת תכנית הניטור, ולהכרות מעמיקה עם השפכים התעשייתיים, פלגי מים מציעה ‏יישום של מערכת ניטור רציף. ‏
המערכת מודדת את רמת הזיהום בשפכים בעזרת מספר פרמטרים הנקבעים ע"פ הצורך ‏וההתאמה לכל נקודת דיגום.‏
המערכת היא מערכת לומדת בה אנו מגדירים את ההתראות בהתאם לאיכות ספציפית בזרם ‏ספציפי ומזהה באופן מיידי שינויים באיכות השפכים
המערכת מאפשרת עבודה ללא חיבור חשמל רציף ובעלת יכולת לדיגום אקטיבי ושימור של ‏הדגימות

איכות מים

בתחום המים, מספקת המחלקה שירותים מקיפים לספקי מים במטרה להבטיח את איכות המים ‏המסופקים- קביעת תכנית דיגום חודשית ופיקוח על ביצוע התכנית, הוצאת דוחות כנדרש, ניהול ‏האירוע במקרים של זיהום מי שתיה עד לפתרון מלא‎.‎
יחידת הייעוץ הסביבתי מבצעת עבור לקוחותיה את הסקרים והדוחות הנדרשים להגשה כגון ‏סקרי מזחים, סקר מניעתי וחקירתי לספקי מים, דווחי איכות מים ועוד.‏
בנוסף מספקת המחלקה שירותי מומחה בתחומי איכות המים לתעשייה והתרמתה לתהליכים ‏הדרושים‎.‎

קרקעות מזוהמות

במחלקת ייעוץ סביבתי יועצים מומחים בתחום הקרקעות המזוהמות. המחלקה מספקת שירותים ‏בתחום לביצוע סקרים היסטוריים וסקר גזי קרקע- המאפשרים קביעת תכנית דיגום בהתאם ‏לממצאים, וביצוע סקרי קרקע מלאים הכוללים קביעת תכנית דיגום, פיקוח על ביצוע הדיגומים ‏והאנליזות וקביעת יעדי פינוי בהתאם לממצאים‎.‎

טיפול בשפכים

מחלקת ייעוץ סביבתי בפלגי מים מספקת שירותים מגוונים למפעלים בתחום השפכים: סקר מצב ‏קיים הכולל סקירת כלל הזרמים, איכויות הזרמים השונים וסקירת מתקני הטיפול ומערכות העזר. ‏בנוסף מלווה המחלקה מפעלים בתחום בייצוג מול הרשויות ובהתאם לדרישות הרגולציה, בחינת ‏חלופות לשיפור איכות השפכים- מניעה במקור, שינוי יעדי הזרמה ובחינה טכנו כלכלית ‏של חלופות הטיפול השונות‎.‎

 

איתור מזהמים

המחלקה מתמחה בביצוע סקרים מקיפים המאפשרים איתור מקורות זיהום ואפיון סוג הזיהום. ‏ברשות החברה ציוד מתקדם לאיתור הזרמות שפכים חריגות 'און ליין', וידע רב שנים בהתאמת ‏מזהמים לתעשיות ובחינת חלופות להפרדת מקור הזיהום מזרמי השפכים המרכזיים‎.‎

 

שירותים נוספים

הכנת דוחות פליטה לסביבה‎ (PRTR), ‎הגשת בקשות דחיה לוועדת חריגים בנושא יישום תקנות ‏בריאות העם, סקרי שפכים במתחמים/ קיבוצים/ אזורי תעשייה, מיפוי קווי ביוב- איתור חדירת ‏זרמים תעשייתיים לקו סניטרי, איתור נזילות ושברים במערכת הביוב, סקרי מצב קיים ובחינת ‏חלופות למתקני טיפול בשפכים ועוד‎.‎

 

יועץ סביבתי וחשיבותו

מהות הייעוץ הסביבתי הינה- אספקת פתרונות סביבתיים לתעשייה ולסקטור הציבורי והמסחרי תוך ייעול תהליכים, חסכון במשאבים ומיקוד רלוונטיות ללקוח.

תהליכי הייעוץ הסביבתי כוללים בין השאר הכנת מסמכים סביבתיים,דוחות ומסמכים סביבתיים, תסקירי השפעה על הסביבה, חוות דעת בנושאים סביבתיים, סקרי שפכים, ייצוג מפעלים מול גורמי איכות סביבה ותאגידי מים.

סקר תשתיות מים הנדסי תברואי  מניעתי לישובים

באוגוסט 2013 נכנסו לתוקף "תקנות בריאות העם (איכותם התברואית של מי שתייה ומתקני מי שתייה), תשע"ג-2013" במטרה להבטיח את איכות מי השתייה בישראל. בהתאם לתקנות אלו, נדרש כל ספק מים בביצוע הסקרים:

 • מערכת אספקת המים אחת לעשר שנים.
 • מקור המים אחת לחמש שנים.
 • מתקני טיפול במים אחת לשנה.

דוח איכות מים

הדו"ח מוגש למשרד הבריאות אחת לחצי שנה ומפרט את תכנית הדיגום כפי שנקבעה

ע"י משרד הבריאות .הדוח מציג מפרט את האיכויות הכימיות של מי השתייה המסופקים תחת תחומי העיר/ישוב כפי שנתקבלו מהמעבדה הבודקת.

נתוני איכות המים הכימיים מציגים את ערכי הפרמטרים במים בתקופה הנסקרת העומדים או שאינם עומדים בדרישות תקנות מי השתיה עפ"י קביעת משרד הבריאות.

הפרמטרים הכימיים הנבדקים במים:

 1. תוצאות בדיקות כימיות של מקורות מים
 2. מתכות רשת
 3. פולאוריד
 4. תוצרי לוואי של חיטוי- THM

מבין לקוחותינו: תנובה, אוסם, חברת חשמל, רפאל מעדני מזרע, מאפיית אנג'ל ועוד.

יועץ סביבה

מעוניינים להקים פרויקט על קרקע מסוימת ולקבל את כל האישורים הנדרשים? פנו עוד היום אל יועץ סביבה. איש מקצוע כזה, ובמיוחד אם הוא מנוסה ומקצועי, יוכל לתת לכם תמונה ברורה לגבי מצב הקרקע והסיכונים לסביבה. בחברת פלגי מים עובדים מומחים שונים שנותנים ייעוץ סביבתי הכולל שירות כבר משלב איתור ואפיון מקורות הזיהום ועד השלב הכולל פתרונות שונים וחלופות. בנוסף, החברה מציעה גם שירות של ייצוג הלקוח מול הגורמים הרלוונטיים, כך שעם חברה זו אתם לא לבד. 

החשיבות של השירות הניתן ע"י יועץ סביבה מנוסה 

יועץ סביבה הוא איש מקצוע שבדרך כלל לא עובד לבד, שכן הוא זקוק לשיתוף פעולה הניתן לו על ידי אנשי מקצוע המתמחים בתחומים שונים. ברוב המקרים הייעוץ הסביבתי כולל התייחסות לנושאים שונים, כמו: 

 • איכות המים – כולל הוצאת דוחות כנדרש ועוד 
 • ניהול שפכי תעשייה – כולל התייחסות לנזקי הזרמות שפכים תעשייתיים ועוד 
 • קרקעות מזוהמות – כולל ביצוע סקרים היסטוריים וסקרי גז קרקע
 • איתור זיהומים – כולל ביצוע סקרים מקיפים המאפשרים איתור של זיהומים שונים בקרקע

יש חשיבות עליונה לייעוץ סביבה הכולל את כל הנתונים הללו, שכן רק כך ניתן יהיה להבין האם אפשר להמשיך עם הפרויקט המתוכנן והאם תוכלו לקבל את האישורים מהגורמים הרלוונטיים או לא. לא אחת קורה שיש צורך בחיפוש פתרונות אלטרנטיביים בקרקעות אחרות. לכן חשוב לפנות אל יועצי סביבה מומחים שיוכלו לסייע בעניין. 

בואו לקבל ייעוץ מהטובים ביותר בתחום 

אין ויכוח על כך שאם תעשו חיפוש מהיר, תגלו שיש לא מעט אנשי מקצוע שנותנים ייעוץ בתחומי הסביבה והקרקעות. עם זאת, לא כל אותם אנשי מקצוע מגיעים עם הניסיון הנדרש ולכן נשאלת השאלה: היכן תמצאו את היועצים הטובים ביותר? אם אתם רוצים להבטיח שפניתם אל אנשי מקצוע מובילים, חברת פלגי מים היא בחירה טובה. החברה הינה וותיקה ומנוסה, כאשר עובדים בה יותר מ-100 אנשי מקצוע עם התמחות בתחומים שונים. כמו כן, החברה מציעה שירות בכל רחבי הארץ. לפגישה ראשונית צרו קשר עוד היום.

חברת ייעוץ סביבתי בפריסה ארצית‏

אתם עומדים בראש פרויקט בניה חשוב? מנסים להבין ולהחליט האם את הפרויקט המדובר ניתן להקים על קרקע מסוימת? אם כך, שירותי ייעוץ סביבתי הם משהו שלא תוכלו לוותר עליו. במסגרת שירות כזה תוכלו להבין האם קרקע מסוימת נחשבת למזוהמת מידי ואינה מתאימה לפרויקט שעליו אתם חושבים. תוהים אל מי לפנות וממי תוכלו לקבל שירות בתחום? חברת פלגי מים זו הכתובת הנכונה. 

מה כולל שירות יועצי איכות הסביבה? 

כאשר מדברים על ייעוץ סביבתי מדברים על שירות מקיף שכולל התייחסות למספר רב של נתונים, כמו לדוגמא: 

 • השפכים באזור 
 • איכות מי השתייה 
 • זיהומי הקרקע

המומחים במחלקה זו מספקים שירות מקיף שמתחיל כבר בשלב של איתור ואפיון כל מקורות הזיהום באזור – ועד בחינה של חלופות מתאימות. במידה ויסתבר שהקרקע שעליה אתם רוצים לבצע את הפרויקט שלכם אינה מתאימה, ניתן יהיה למצוא אינספור פתרונות והכול בליווי המומחים של החברה. יש חשיבות עליונה בימינו לתחום הייעוץ הסביבתי, שכן המודעות למאזן האקולוגי וחשיבותו עלתה. משמעות הדברים היא שהיום ישנם תקנים מאוד ברורים לפיהם עלינו לנהוג בכל מה שקשור לשמירה על הסביבה ולהימנעות מזיהום מיותר. לכן, אם גם אתם תקבלו שירותי ייעוץ כאלה תוכלו להיות בטוחים שאינכם עוברים על החוק ולא פוגעים לחינם בסביבה שבה מתנהל הפרויקט שלכם. 

בואו לקבל שירותי ייעוץ מהטובים ביותר 

חברת פלגי מים הינה חברה וותיקה ומנוסה ביותר. היא הוקמה בשנת 1973 ומאז ועד היום החברה צברה ניסיון עשיר בפרויקטים שהתקיימו בארץ ובחו"ל. עובדים בה כ-100 מומחים מתחומים שונים כמו הנדסה סביבתית, כלכלה, תכנון סביבתי ועוד. לכן, בין אם אתם זקוקים לייעוץ בתחום הסביבה ובין אם אתם זקוקים לשירות בתחום כמו: שפכים, השבחת מי קולחים ועוד, חברת פלגי מים היא הכתובת הנכונה. לפרטים נוספים ולקביעת פגישה ראשונית צרו קשר עוד היום. אחד מהעקרונות החשובים ביותר המנחים את פעילות החברה היא שימור הסביבה והחיים בה, כך שאין ספק שגם לכם שירותי החברה יוכלו לסייע.

יועץ סביבתי מוסמך

אחת מהמשימות המורכבות ביותר שאיתן מפעלים גדולים צריכים להתמודד זו כמובן המשימה של שמירה על הסביבה. לכן, אם גם אתם מקימים היום מפעל או שאתם רוצים לעשות שינוי במפעל הנוכחי שאתם מנהלים, בהחלט כדאי שתפנו אל יועץ סביבתי. במחלקת הייעוץ הסביבתי של חברת פלגי מים עוסקים בעיקר בייעוץ שכולל מניעת זיהום הסביבה ומניעת זיהום של מקורות מים שונים. 

באילו תחומים עוסק יועץ סביבתי? 

זה מאוד תלוי לאיזו חברה מתחום זה אתם פונים, אך אתם יכולים להיות בטוחים שאם תפנו אל חברה מקצועית ורצינית, היועץ מטעמה שעוסק בתחום הסביבתי ייתן לכם שירות שכולל התייחסות לנושאים כמו:

 • איכות המים 
 • ניהול שפכי התעשייה 
 • איתור מזהמים שונים 
 • קרקעות מזוהמות 
 • טיפול בשפכים 

ישנה חשיבות אדירה בכל מה שקשור למודעות של שמירה על הסביבה על המאזן האקולוגי – ובכך למעשה עוסק הייעוץ הסביבתי. קיימים היום תקנים ברורים שבהתאם להם צריך לנהוג במסגרת שמירה על הסביבה. זאת בתחומים שונים כמו לדוגמא: זיהום אוויר, פסולת, זיהום הקרקע ועוד. עמידה בתקנים הללו אינה פשוטה עבור מפעלים שונים. לכן, על מנת שתוכלו גם אתם להגדיל את הסיכוי שלכם לעמוד באותם תקנים, אתם זקוקים לשירותיו של יועץ סביבתי מקצועי. 

יועצי סביבה עם ניסיון רב 

כפי שראינו, כל מה שקשור לשמירה על הסביבה נוגע בתחומים רבים ומגוונים. לכן, אם אתם יכולים לפנות אל חברה שמעסיקה מגוון רחב של מומחים, זה עדיף מאשר פניה אל חברה שיש לה רק התמחות אחת. חברת פלגי מים, שהוקמה בשנת 1973, היא הכתובת הנכונה שכן עובדים כאן יותר מ-100 אנשי מקצוע שמגיעים עם מגוון התמחויות בתחומים שונים. בנוסף, החברה מציעה מבחר שירותים בכל מה שקשור לתשתיות הזורמות, כמו: ביוב, שפכים, תכנון חקלאי, מאגרי מים ועוד. לכן, בין אם אתם זקוקים לייעוץ סביבתי, טיפול בשפכים או פתרונות אחרים עבור המפעל שאתם מנהלים, רצוי שתפנו אל המומחים של פלגי מים עוד היום.

ייעוץ ותכנון סביבתי

בשנים האחרונות החשיבות של מניעת זיהום סביבתי הולכת וגדלה, מה שמסביר מדוע שירותי ייעוץ ותכנון סביבתי הינם שירותים שאין לוותר עליהם בפרויקטים שונים של בניה. כבר לא מדובר רק על טרנד ירוק שכולנו מודעים לו, אלא מדובר בדרך חיים שהשתרשה אצל כל אחד מאתנו. לכן, אם גם אתם רוצים לבנות היום מפעל חדש או להקים פרויקט מסוים, אתם חייבים לקבל שירותי ייעוץ ותכנון לגבי הסביבה. מתלבטים אל מי לפנות? חברת פלגי מים מזמינה אתכם ליצור עימה קשר וליהנות משירות מקצועי בתחום הזה. 

ייעוץ ותכנון סביבתי – מה הוא כולל? 

ייעוץ ותכנון סביבתי הינו תחום רחב ביותר שנוגע במספר תתי תחומים שונים. לכן בפועל ניתן לראות שמחלקה זו בחברת פלגי מים נותנת מענה על נושאים נרחבים כמו: 

 • קרקעות מזוהמות – כולל סקרים, פתרונות וטיפול בזיהום עצמו. 
 • איתור מזהמים – מה מוביל לזיהום שנוצר ואיך אפשר להקטין אותו. 
 • איכות המים – עד כמה המים הזורמים בתשתיות הקרובות באמת טובים לשתייה ולשימושים אחרים. 

חשוב להבין: כל הנושא של ייעוץ סביבתי הוא לא עניין של בחירה, שכן אם אתם רוצים לקבל את האישור של המשרד להגנת הסביבה, עליכם לעמוד בכל התקנים המחמירים שלהם. תוכלו לעשות זאת רק אם תקבלו ייעוץ מקצועי שיעזור לכם לעמוד בכל הדרישות, אז למה אתם מחכים? 

כשבוחרים ביועצים הנכונים הכול יוצא כמתוכנן 

יש לכם דילמה ואינכם יודעים באילו יועצי סביבה לבחור? אתם מתלבטים בין כמה אפשרויות טובות? אם כך, כדאי שתדעו: הייעוץ חשוב ביותר והוא הבסיס להמשך הפעילות שלכם. לכן אין מקום לפשרות וברור מדוע הכתובת הנכונה היא חברת פלגי מים. החברה, שהוקמה כבר בשנת 1973 מביאה איתה כל הניסיון הדרוש, כולל חדשנות ומקצועיות. הכול, על מנת שהמומחים בה יוכלו לתת לכם ייעוץ מקצועי. בין אם אתם זקוקים לייעוץ לגבי הסביבה ובין אם אתם רוצים שיבצעו עבורכם סקר קרקע או סקר איכות מים, צרו קשר עוד היום וקבלו ייעוץ הניתן על ידי מי שיש לו ניסיון וידע רב. 

תכנון סביבתי

בשנים האחרונות הנושא של מניעת זיהום הסביבה הפך להיות משמעותי ביותר. לכן אנחנו רואים ששירות כמו תכנון סביבתי בימינו הוא משהו שאי אפשר לוותר עליו, בין אם כאשר מתכננים פרויקט בניה חדש ובין אם כאשר רוצים לשפר פעילות של מפעל מסוים. לכן, אם גם אתם זקוקים לשירות כזה היום, דעו שהגעתם בדיוק לכתובת הנכונה. חברת פלגי מים זו הבחירה האולטימטיבית עבור כל מי שרוצה לקבל שירות בענף הזה, אז למה שלא תתקשרו עוד היום לקביעת פגישת היכרות ראשונית? 

תכנון סביבתי – מה הוא באמת כולל? 

מטרת העל של התכנון הסביבתי היא למנוע זיהום יותר ובלתי הפיך לסביבה. לכן ניתן לראות שמחלקת תכנון סביבתי בחברה פלגי מים נותנת שירות שכולל התייחסות לפרמטרים שונים כמו: 

 • איכות מי שתייה 
 • זיהום קרקע
 • שפכים 

כחלק מהשירות נעשה איתור ואפיון של כל המקורות שלמעשה מזהמים, או עלולים לזהם בעתיד בתחומים שונים. כמו כן, התכנון הסביבתי כולל גם בחירה של חלופות ופתרונות שונים, הכול בהתאם לכלליים ולחוקים של המשרד להגנת הסביבה. השירות כולל גם ליווי של הלקוח וייצוגו בפני הגורם הרלוונטי, כך שאם תפנו לקבלת שירות מהסוג הזה, תוכלו לדעת שאתם לא לבד. במסגרת התכנון הסביבתי באים לידי ביטוי נושאים שונים כמו ניהול שפכים בתעשייה או התייחסות לאיכות המים, כך שבהחלט ניתן לומר שהשירות מקיף ומקצועי ביותר. 

תכנון של סביבה – רק המומחים יכולים לעשות את זה 

חברת פלגי מים הינה מהחברות המובילות ביותר בישראל בתחום התשתיות הזורמות. בזכות שיתוף פעולה עם החברה, תוכלו להיות בטוחים שלא רק שתקבלו את כל סקרי הסביבה, הקרקע והשפכים הדרושים לכם, אלא גם תדעו שהכול נעשה בצורה מקצועית ביותר. לחברה יש שלושה סניפים בארץ ובנוסף, לאורך השנים היא צברה גם ניסיון עשיר בעבודות בחו"ל. יש בחברה יותר מ-100 אנשי מקצוע שונים שמתעסקים בתחומים מגוונים כמו מאגרי מים, תכנון חקלאי, שפכי תעשייה ועוד. אין ספק שתכנון הסביבה הינו שלב חשוב מאוד בדרך להקמת מפעל או להתייעלות, ולכן רצוי שתצרו קשר עם מומחי החברה כבר בימים אלו לצורך קבלת השירות הדרוש לכם.

יועץ איכות הסביבה

רוצים להקים מפעל מסוים ואתם זקוקים לאישור של המשרד להגנת הסביבה? אם כך, אין ספק שאתם צריכים לפנות כמה שיותר מהר אל יועץ איכות הסביבה שיגיע ויבדוק את המקום. אין זה משנה מה עתיד לייצר המפעל שלכם, כי בכל מקרה, אם הוא כולל שימוש בחומרים מזהמים ומסכנים – יש לבדוק את הנושא ולהבין אילו השפעות עלולות להיות על הסביבה. תוהים ממי תוכלו לקבל שירות בתחום הזה? התקשרו עוד היום אל חברת פלגי מים וקבלו תחת קורת גג אחת את כל השירותים הקשורים לתשתיות הזורמות בישראל והשפעותיהן על הסביבה. 

במה עוסק בפועל יועץ איכות הסביבה? 

יועץ איכות הסביבה הוא איש מקצוע שצריך לבדוק את ההשפעה העתידית שתהיה למפעל או לפרויקט מסוים על הסביבה שבה הוא עתיד להיבנות. לכן, ניתן לראות שיועצי מחלקת איכות הסביבה עוסקים בתחומים שונים ומגוונים כמו: 

 • איתור של מקורות זיהום 
 • הכנת דוחות פליטה לסביבה 
 • הגשת בקשות דחיה לוועדת חריגים בנושאים שונים 
 • טיפול בכל מה שקשור לשפכים באזור 

ישנה משמעות אדירה לייעוץ בנושא של איכות הסביבה שכן מטרת הייעוץ היא למצוא פתרונות סביבתיים לתעשיות שונות – והכול במטרה להגן ולמנוע נזקים עתידיים. איכות הסביבה היא כבר מזמן מעבר לטרנד "ירוק" שכולם מדברים עליו, שכן כיום היא מתורגמת למעשים. בהתאם, חשוב לפנות אל יועץ מקצועי שיוכל לסייע גם לכם בעניין הזה. 

ייעוץ בתחומי הסביבה והתשתיות הזורמות כדאי לקבל מהטובים ביותר 

את חברת פלגי מים הקימו כבר בשנת 1973 ומאז ועד היום היא התפתחה רבות. החברה מגיעה לא רק עם ארבעים שנות ניסיון בכל מה שקשור לתשתיות הזורמות, אלא היא מביאה איתה גם מומחים בתחומים שונים: החל ההנדסה על גווניה השונים, תכנון סביבתי ועוד. לכן, אם גם אתם זקוקים היום לעזרה ולייעוץ סביבתי באזור כזה או אחר בישראל, אתם מוזמנים ליצור קשר בהקדם. אין ספק שכאן תוכלו להיות בטוחים שאתם בידיים טובות.

יועץ שפכים

אתם מנהלים מפעל תעשייה כזה או אחר וזקוקים לשירותיו של יועץ שפכים? לא קיבלתם את האישורים הנדרשים לכם או שעשיתם שינוי משמעותי במפעל – ועליכם להתאים אותו לדרישות המשרד לאיכות הסביבה? הגעתם למקום הנכון. חברת פלגי מים היא חברה וותיקה העוסקת, בין היתר, בייעוץ בנושא שפכים. אתם מוזמנים להתקשר עוד היום לקבלת שירות מוביל בתחום זה לכל אורך הדרך.

יועץ שפכים – כיצד הוא יוכל לעזור לכם? 

מכוני השפכים הם חלק משמעותי ביותר מכל נושא התשתיות הזורמות בישראל. חברת פלגי מים מציעה ללוות אתכם, כולל מתן שירותי יעוץ שפכים מטעמה, לכל אורך הדרך. שירותיה כוללים תכנון, ביצוע, הקמה ותפעול של מכוני השפכים, כך שאם אתם רוצים להרגיש שתקבלו תמורה מלאה למחיר שתשלמו, צרו קשר עם חברה זו עוד היום. טיפול בשפכים הינו תהליך מורכב שכולל: 

 • הוצאה של חומרים מזהמים מהמים 
 • הוצאה של חיידקים וכימיקלים שונים ממי הביוב 
 • הפקת מי קולחין שניתן לבצע בהם שימוש חוזר בעיקר בתחום החקלאות 

את כל הפעולות הללו ניתן לבצע באמצעות תהליכים פיזיקליים, ביולוגיים וכימיים שונים, כך שברור מדוע יש צורך לפנות אל אנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום ולבקש מהם סיוע.  

המקצועיות מעל הכול 

בין אם מבנה התעשייה שלכם נמצא בדרום הארץ, בצפון או במרכזה, הרי שתוכלו למצוא מספר חברות שונות שיכולות לסייע לכם בנושא השפכים. עם זאת, לא בכל מקום תמצאו אנשי מקצוע מוכשרים ומנוסים רבים כל כך כמו אלה שמחכים לכם בחברת פלגי מים. לכן אין זה משנה אם אתם רוצים לקבל שירותיו של יועץ השפכים של החברה או שאתם זקוקים למישהו מקצועי שיכין לכם סקר קרקע ברמה גבוהה. אתם מוזמנים לפנות אל החברה לקבלת מענה מתקדם. החברה פעילה בתחום זה יותר מ-40 שנה ועובדים בה אנשי מקצוע מתחומים מגוונים כמו הנדסה חקלאית, כלכלה, הנדסה סביבתית וכדומה. העיקרון המנחה את פעילות החברה הוא שימור הסביבה והחיים בה, ולכן תוכלו להיות בטוחים שכל שירות שתקבלו ממנה יכלול התייחסות מעמיקה.

חקלאות הינה הבסיס הקיומי של המין האנושי – הצורך לספק מים ומזון לאוכלוסייה גדלה, היא אתגר ממשי. פלגי מים מציעה מניסיונה על מנת לפתח ולחדש את תחום החקלאות בישראל וברחבי העולם.

חקלאות הינה העיסוק הנפוץ ביותר בעולם – דבר המעיד רבות על חשיבותה לקיום המין האנושי. הצורך לספק מים ומזון לאוכלוסייה הגדלה בקצב מסחרר מהווה את אחד האתגרים הגדולים ביותר העומדים בפני האנושות. קשיים רבים עומדים מול החקלאים של זמננו, בין אם מדובר בחקלאים העוסקים בחקלאות קיום ובין אם מדובר בחקלאים תעשייתיים – כולם עומדים מול האתגר של לספק לאוכלוסייה הגדלה את מה שהיא זקוקה לו. עם גידול האוכלוסייה, נוצר הצורך בפיתוח טכנולוגיות חדישות בתחום החלקאות – בימינו קיים הצורך לספק כמה שיותר מזון, לכמה שיותר אנשים בכמה שפחות זמן. דבר זה מהווה מכשול, ביחוד במדינות חלשות ומתפתחות.

בתחום החקלאות, פלגי מים עוסקת בתכנון, מחקר, ביצוע ותפעול של מערכות אספקת מים ומי קולחין לשטחים חקלאיים. אנו מלווים את לקוחותינו משלביו המוקדמים של הפרוייקט, הכוללים איפיון וסקרי קרקע ועד לשלביו האחרונים של אספקת המים בספיקות שונות לשטחים החקלאיים.

לחברת פלגי מים יותר מ 40 שנות ניסיון בתחומי פעילותה, כשאחד ממקורות הגאווה החשובים ביותר ללב החברה הם החקלאים. אנו גאים לומר כי מטעים חדשים גדלים לאורך מפעלי ההשקיה שאנו יוזמים, שפרדסים חדשים מלבלבים באזורי שממה בעזרת מערכות אספקת המים שלנו , שנחלים זורמים נקיים בעזרת מתקני הטיהור שלנו, שמי הקולחין שאנו מספקים משמשים את החקלאים בכל רחבי הארץ. חברת פלגי מים היא בראש ובראשונה חברה הדוגלת באדם ובטבע – אנו גאים לומר כי המים שלנו מספקים פיתוחים חקלאיים חדישים ופרנסה לחקלאים, תוך כדי שמירה על המאזן הטבעי שמסביבנו.

דגה וחקלאות ימית

פלגי מים עוסקת כמו כן בתכנון חקלאי בענפי הדגה. בריכות לגידול דגי מאכל כענף חקלאי הן תורה שלמה – וגידול דגה מהווה חלק נכבד בתחום החקלאות הארצי. מגדלי הדגים מקפידים על קיום תנאים מיטביים בבריכות בכדי לקבל יבולים גבוהים ככל הניתן. תנאי האקלים בארצנו, משבר המים ומיעוט בשטח הביאו לפיתוח מואץ של שיטות מתוחכמות לגידול דגים – פלגי מים מתמחה בתכנון מערכות אינטנסיביות ואקסטנסיביות לגידול דגים, כולל כל המרכיבים הדרושים, כגון: מאגרים, בריכות, כלובים, בריכת מחסן, מערכות של”ה, מערכות הזנה ועוד. פלגי מים מתגאה בעשרות מייזמים כגון: בריכות פורל בטורקיה, בריכות הדגים בקיבוץ דן, בריכות Open Flow במרכז ובדרום אמריקה, מאגרים פתוחים באפריקה ועוד רבים נוספים. בנוסף לאגף החקלאות, פלגי מים מתחמה גם כן בתחום החקלאות הימית – למעבר, לחץ כאן.

רפתות

תחום מרכזי נוסף לענף החקלאות, הינו פיתוח ותכנון רפתות. רפתות מהוות תורם שפכים משמעותי העלול לזהם בצורה קיצונית את הסביבה. פלגי מים מתמחה בתכנון וביצוע של רפתות ומערכות ניקוז מתקדמות על מנת למזער את הנזקים לאיכות הסביבה – מערכות איסוף, מערכות הפרדה, טיפול בשפכי מכוני חליבה, טיפול בשפכי מדרכים, מערכות ייבוש לזבל ועוד. בנוסף לתכנון מערכות ניקוז לרפתות, תכננה פלגי מים גם מספר אתרי קומפוסט לטיפול בבוצת בעלי חיים – אתרים כגון, אתה קומפוסט העמקים הקולט כ-150,000 מ”ק פרש רפתות בשנה.

לולים

תכנון חוות לולים (פטם, גידול פרגיות ומטילות ורבייה כבדה) מהווה ענף מרכזי נוסף בתחום החקלאות בחברת פלגי מים. החברה מציעה תכנון עבודות עפר ותשתיות, מערכת אספקת מים לכיבוי אש ומערכות ביוב מתקדמות. חוות הלולים באלונים היא דוגמא מרכזית לתחום זה – תוכננו 18 חוות כשחלקן לרבייה כבדה וחלקן לפרגיות. חוות הלולים בארבל הכוללת 2 חוות על שטח של כ 44 דונם היא גם כן דוגמא לחווה גדולת מימדים. התכנון והביצוע כוללים תכנון ופיקוח צמוד ועליון על עבודות עפר ותשתיות למים וביוב, מכלים ודרכי גישה, גגות ניקוז, טיפול במי גשמים ועוד.

פרוייקטים לדוגמא

תשתיות זרימה ומים הן תחום הקשור גם הוא באופן ישיר לחקלאות. אחד הפרוייקטים החשובים ביותר של החברה הוא בניית תשתיות אספקת מים, ניקוז, ביוב ודרכים חקלאיות בקימינה שבאנגולה. בפרוייקט זה הוקמו כ 300 יחידות משק בשטח של 50 אלף דונם. הפרוייקט כלל תכנון ובניית כ 200 ק”מ דרכים חקלאיות , מערכות ניקוז, מערכות השקיה, חממות ועוד. חברת פלגי מים תרמה נרחבות לפיתוח האזור, תוך כדי שמירה על משאבי הטבע של האזור. כתוצאה מפיתוח התשתיות והשטחים החקלאיים, לעשרות אנשים יש כיום פרנסה, מזון ומים.

השבחת קולחין ומאגרי השקייה גם הם תחומים המהווים חלק בלתי נפרד מהחלקאות בארצנו. מייזם נוסף הקשור לתחום זה הוא הקמת מערכת השבחת קולחין בעמק יזרעאל – מדובר באחד מהפרוייקטים הגדולים בתחום זה בארץ, שכלל תכנון וביצוע מלאים. המייזם כלל מאגר בנפח 1 מיליון מ”ק, הסתת תשתיות, בניית תשתיות הזרמה והשקייה חקלאית ועוד. בעזרת פלגי מים, התחבר אזור זה של הארץ למערך אספקת הקולחים, דבר שנתן עשרות מקומות עבודה חדשים לתושבי האזור, ועזר בפיתוח גידולי שלחין שלא גודלו באזור לפני כן.