חקלאות הינה הבסיס הקיומי של המין האנושי – הצורך לספק מים ומזון לאוכלוסייה גדלה, היא אתגר ממשי. פלגי מים מציעה מניסיונה על מנת לפתח ולחדש את תחום החקלאות בישראל וברחבי העולם.

חקלאות הינה העיסוק הנפוץ ביותר בעולם – דבר המעיד רבות על חשיבותה לקיום המין האנושי. הצורך לספק מים ומזון לאוכלוסייה הגדלה בקצב מסחרר מהווה את אחד האתגרים הגדולים ביותר העומדים בפני האנושות. קשיים רבים עומדים מול החקלאים של זמננו, בין אם מדובר בחקלאים העוסקים בחקלאות קיום ובין אם מדובר בחקלאים תעשייתיים – כולם עומדים מול האתגר של לספק לאוכלוסייה הגדלה את מה שהיא זקוקה לו. עם גידול האוכלוסייה, נוצר הצורך בפיתוח טכנולוגיות חדישות בתחום החלקאות – בימינו קיים הצורך לספק כמה שיותר מזון, לכמה שיותר אנשים בכמה שפחות זמן. דבר זה מהווה מכשול, ביחוד במדינות חלשות ומתפתחות.

בתחום החקלאות, פלגי מים עוסקת בתכנון, מחקר, ביצוע ותפעול של מערכות אספקת מים ומי קולחין לשטחים חקלאיים. אנו מלווים את לקוחותינו משלביו המוקדמים של הפרוייקט, הכוללים איפיון וסקרי קרקע ועד לשלביו האחרונים של אספקת המים בספיקות שונות לשטחים החקלאיים.

לחברת פלגי מים יותר מ 40 שנות ניסיון בתחומי פעילותה, כשאחד ממקורות הגאווה החשובים ביותר ללב החברה הם החקלאים. אנו גאים לומר כי מטעים חדשים גדלים לאורך מפעלי ההשקיה שאנו יוזמים, שפרדסים חדשים מלבלבים באזורי שממה בעזרת מערכות אספקת המים שלנו , שנחלים זורמים נקיים בעזרת מתקני הטיהור שלנו, שמי הקולחין שאנו מספקים משמשים את החקלאים בכל רחבי הארץ. חברת פלגי מים היא בראש ובראשונה חברה הדוגלת באדם ובטבע – אנו גאים לומר כי המים שלנו מספקים פיתוחים חקלאיים חדישים ופרנסה לחקלאים, תוך כדי שמירה על המאזן הטבעי שמסביבנו.

דגה וחקלאות ימית

פלגי מים עוסקת כמו כן בתכנון חקלאי בענפי הדגה. בריכות לגידול דגי מאכל כענף חקלאי הן תורה שלמה – וגידול דגה מהווה חלק נכבד בתחום החקלאות הארצי. מגדלי הדגים מקפידים על קיום תנאים מיטביים בבריכות בכדי לקבל יבולים גבוהים ככל הניתן. תנאי האקלים בארצנו, משבר המים ומיעוט בשטח הביאו לפיתוח מואץ של שיטות מתוחכמות לגידול דגים – פלגי מים מתמחה בתכנון מערכות אינטנסיביות ואקסטנסיביות לגידול דגים, כולל כל המרכיבים הדרושים, כגון: מאגרים, בריכות, כלובים, בריכת מחסן, מערכות של”ה, מערכות הזנה ועוד. פלגי מים מתגאה בעשרות מייזמים כגון: בריכות פורל בטורקיה, בריכות הדגים בקיבוץ דן, בריכות Open Flow במרכז ובדרום אמריקה, מאגרים פתוחים באפריקה ועוד רבים נוספים. בנוסף לאגף החקלאות, פלגי מים מתחמה גם כן בתחום החקלאות הימית – למעבר, לחץ כאן.

רפתות

תחום מרכזי נוסף לענף החקלאות, הינו פיתוח ותכנון רפתות. רפתות מהוות תורם שפכים משמעותי העלול לזהם בצורה קיצונית את הסביבה. פלגי מים מתמחה בתכנון וביצוע של רפתות ומערכות ניקוז מתקדמות על מנת למזער את הנזקים לאיכות הסביבה – מערכות איסוף, מערכות הפרדה, טיפול בשפכי מכוני חליבה, טיפול בשפכי מדרכים, מערכות ייבוש לזבל ועוד. בנוסף לתכנון מערכות ניקוז לרפתות, תכננה פלגי מים גם מספר אתרי קומפוסט לטיפול בבוצת בעלי חיים – אתרים כגון, אתה קומפוסט העמקים הקולט כ-150,000 מ”ק פרש רפתות בשנה.

לולים

תכנון חוות לולים (פטם, גידול פרגיות ומטילות ורבייה כבדה) מהווה ענף מרכזי נוסף בתחום החקלאות בחברת פלגי מים. החברה מציעה תכנון עבודות עפר ותשתיות, מערכת אספקת מים לכיבוי אש ומערכות ביוב מתקדמות. חוות הלולים באלונים היא דוגמא מרכזית לתחום זה – תוכננו 18 חוות כשחלקן לרבייה כבדה וחלקן לפרגיות. חוות הלולים בארבל הכוללת 2 חוות על שטח של כ 44 דונם היא גם כן דוגמא לחווה גדולת מימדים. התכנון והביצוע כוללים תכנון ופיקוח צמוד ועליון על עבודות עפר ותשתיות למים וביוב, מכלים ודרכי גישה, גגות ניקוז, טיפול במי גשמים ועוד.

פרוייקטים לדוגמא

תשתיות זרימה ומים הן תחום הקשור גם הוא באופן ישיר לחקלאות. אחד הפרוייקטים החשובים ביותר של החברה הוא בניית תשתיות אספקת מים, ניקוז, ביוב ודרכים חקלאיות בקימינה שבאנגולה. בפרוייקט זה הוקמו כ 300 יחידות משק בשטח של 50 אלף דונם. הפרוייקט כלל תכנון ובניית כ 200 ק”מ דרכים חקלאיות , מערכות ניקוז, מערכות השקיה, חממות ועוד. חברת פלגי מים תרמה נרחבות לפיתוח האזור, תוך כדי שמירה על משאבי הטבע של האזור. כתוצאה מפיתוח התשתיות והשטחים החקלאיים, לעשרות אנשים יש כיום פרנסה, מזון ומים.

השבחת קולחין ומאגרי השקייה גם הם תחומים המהווים חלק בלתי נפרד מהחלקאות בארצנו. מייזם נוסף הקשור לתחום זה הוא הקמת מערכת השבחת קולחין בעמק יזרעאל – מדובר באחד מהפרוייקטים הגדולים בתחום זה בארץ, שכלל תכנון וביצוע מלאים. המייזם כלל מאגר בנפח 1 מיליון מ”ק, הסתת תשתיות, בניית תשתיות הזרמה והשקייה חקלאית ועוד. בעזרת פלגי מים, התחבר אזור זה של הארץ למערך אספקת הקולחים, דבר שנתן עשרות מקומות עבודה חדשים לתושבי האזור, ועזר בפיתוח גידולי שלחין שלא גודלו באזור לפני כן.

קרא עוד סגור

    רוצים לדעת סדר גודל של פרויקט כזה? התקדמו עם פלגי מים

    השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם