מכוני טיפול שפכים (מט”שים) הם חלק אינטגרלי מתחום התשתיות הזורמות בישראל. פלגי מים היא בין החברות המובילות בישראל בתחום זה ומציעה ללקוחותיה מגוון שירותים הכוללים, תכנון, ביצוע, הקמה, ייעוץ ותפעול שוטף של מכוני טיפול בשפכים.

טיפול בשפכים הוא תהליך מורכב של הוצאת חומרים מזהמים, חיידקים וכימיקלים ממי הביוב באמצעות תהליכים פיזיקליים, כימיים וביולוגיים. בתום תהליך הטיפול מופקים מי קולחין, בהם ניתן לבצע שימוש חוזר בעיקר בחקלאות.

פלגי מים מתמחה בתכנון מלא ותפעול של מכונים לטיפול בשפכים סניטריים ותעשייתיים. החברה פועלת על פי כל כללי הרגולציה והתקנות, בהתאם לחוקי המשרד לאיכות הסביבה ומשרד הבריאות.

פעילת החברה בתחום טיפול בשפכים תעשייתיים מתחלקת לשלושה נושאים עיקריים:

מכוני טיפול בשפכים

פלגי מים מציעה ללקוחותיה את מיטב ניסיונה בטיפול בשפכים בכל ההיבטים הקיימים – תכנון תהליכי, תכנון הנדסי, תכנון מפורט, ניהול פרוייקטים, תפעול, שדרוג מערכות ועוד. במכוני הטיפול בשפכים נעשה שימוש במכלול מגוון של טכנולוגיות בתחום הטיפול בשפכים, כגון: בוצה משופעלת, תהליך ממברנלי (MRB), SBR, מצעים מקובעים רב שלביים, מכונים אקסטנסיביים ועוד. בנוסף לתכנון ותפעול, אנו מציעים גם שירותי שדרוג מערכות קיימות/רכיבים בתוך מט”שים קיימים – קדם טיפול, השבחת תהליכים ביולוגיים, טיפול שלישוני וטיפול בבוצה.

מתקני קדם טיפול תעשייתיים

בנוסף למתקני טיפול בשפכים המיועדים לפסולת סניטרית, מציעה פלגי מים גם תכנון מתקני קדם טיפול למגוון נרחב של תעשיות, כגון: מזון, שפכי בעלי חיים, מפעלים כימיים, מפעלים צבאיים וכו’. תכנון מתקנים מסוג זה מתבצע לאחר סקירת המצב הקיים ויצירת איפיון מדוייק הכולל את מקורות וסוג השפכים, תכנון הולכת השפכים והטיפול בהם בהתאם לתקנות והרגולציה בתחום השפכים התעשייתיים.

מתקני קדם טיפול לשפכי רפתות

פלגי מים עובדת מספר רב של שנים הן עם חקלאים פרטיים והן עם רפתות תעשייתיות על מנת למזער ולטפל בשפכים ברפתות. הטיפול בפסולת זו כולל תכנון ותפעול המתקנים על מנת לטפל בשפכי הרפתות לפני הזרמתם למערכות הביוב הציבוריות. שפכי הרפתות מטופלים בעיקר באמצעות יחידות טיפול פיזיקו-כימיות וביולוגיות למיניהן, הכוללות בין היתר – הפרדת שפכים, הפרדת זרמים, הפרדת מוצקים ועוד.

פלגי מים צברה במהלך שנות פעילותה ידע נרחב, ניסיון מקצועי והיכרות עם טכנולוגיות מתקדמות מסוגן בתחומי התשתיות הזורמות בכלל, ובתחום הטיפול בשפכים בפרט. עובדה זו מציבה את פלגי מים כאחת מחברות ההנדסה המובילות בתחומן בתחום התכנון והטיפול במים ושפכים בארץ.

טיפול בשפכים תעשייתיים

טיפול בשפכים תעשייתיים ע"י יועץ בכיר

אחד האתגרים הגדולים ביותר איתם תעשיות שונות צריכות להתמודד הינו טיפול בשפכים תעשייתיים. לכן, אם גם אתם מנסים להבין כיצד לטפל בעניין בצורה נכונה כך שלא תפגשו בסביבה, כדאי שתדעו שהגעתם בדיוק למקום הנכון. חברת פלגי מים הינה חברה וותיקה ומקצועית ביותר בכל מה שקשור לטיפול בשפכים מסוגים שונים, כולל שפכים תעשייתיים, כך שאתם מוזמנים להרים טלפון ולקבוע פגישה ראשונה עוד היום. 

מה כולל שירות בתחום של טיפול בשפכים תעשייתיים? 

כחלק בלתי נפרד מהתשתיות הזורמות בישראל, אנחנו רואים שקיימים גם מכוני טיפול שפכים, ואין ספק שכאשר חושבים על שירות בתחום הזה, מדברים על: 

 • תכנון 
 • ביצוע 
 • הקמה 
 • ייעוץ 
 • תפעול שוטף של מכון השפכים

לכן, למרות שיש לא מעט חברות שעובדות בתחום הזה בישראל, כדאי שתבדקו בשבע עיניים אל מי אתם פונים. לא כל החברות מלוות את הלקוח לכל אורך הדרך ואין ספק שיש לכך חשיבות אדירה. טיפול בשפכים הינו תהליך שמטרתו להוציא את החומרים המזהמים ואת החיידקים השונים ממי הביוב, והכול במטרה להפוך אותם למי קולחין שממוחזרים לטובת החקלאות. עושים זאת באמצעות תהליכים פיזיקליים, כימיים וביולוגיים שונים ולכן חשוב להפקיד את המשימה בידי הטובים ביותר. 

טיפול בשפכים בדרך הטוב ביותר 

חברת פלגי מים הינה חברה מקצועית ומאוד וותיקה בתחומה. היא הוקמה בשנת 1973 ומאז ועד היום היא מציעה שירותים בתחומים מגוונים כמו: מים, שפכים, ביוב, תכנון חקלאי ועוד. היא מגיעה עם יותר מ-40 שנות ניסיון ועם לא פחות מ-100 אנשי מקצוע שמומחים בתחומים שונים, כך שעם חברה כזאת תוכלו להיות בטוחים שאתם במקום הנכון. העובדים בחברה מתמחים בנושאים כמו: הנדסה חקלאית, הנדסה סביבתית, מחשוב ועוד. לכן אין זה משנה עד כמה הפרויקט שתכינו על שולחנכם יהיה מורכב, כי בכל מקרה הם יוכלו להתמודד איתו על הצד הטוב ביותר. לפרטים נוספים והתחלת העבודה המשותפת התקשרו עוד היום וקבלו שירות ברמה גבוהה במיוחד.

טיפול בשפכים בתעשייה

בעיית שפכים הינה בעיה נפוצה במפעלים שונים ולא אחת ניתן גם לתת קנסות כתוצאה מכך. לכן ברור מדוע גם אתם, כמו אנשים אחרים שמנהלים מפעלים שונים, חושבים על העניין ורוצים לקבל שירותי טיפול בשפכים. למעשה מדובר על חלק אינטגראלי מתחום התשתיות הזורמות בישראל ובמסגרת השירות נערך סקר של מצב השפכים – כמו גם ניתנות הצעות לשיפור וייעול המצב. תוהים ממי תוכלו לקבל שירות כזה? חברת פלגי מים זמינה עבורכם בכל עת ותשמח לתת לכם שירות מוביל בתחום. 

איך מתבצע טיפול בשפכים? 

חשוב להבין שכאשר מדברים על טיפול בשפכים מדברים על תהליך מורכב של הוצאת חיידקים וכימיקליים ממי הביוב, כולל הוצאה של חומרים מזהמים שונים, והכול במטרה לשמור על הסביבה וגם למחזר את המים. כל הפעולות הללו נעשות באמצעות תהליכים: 

 • פיזיקליים 
 • כימיים 
 • ביולוגיים 

וכמובן, תוך שימוש במכשור וטכנולוגיה ברמה גבוהה. חברות שעוסקות בתחום של טיפול בשפכים בדרך כלל מציעות שירות שכולל תכנון מלא ותפעול של מכוני שפכים מסוגים שונים. בנוסף, כמובן שאם אתם מחפשים חברה מובילה שתוכל לתת לכם שירות בתחום הזה, זו חייבת להיות חברה שעובדת על פי כללי הרגולציה – ובהתאם לכל התקנות ולחוקי המשרד לאיכות הסביבה. 

ייעוץ, טיפול וסקרי שפכים 

אם אתם מחפשים חברה מובילה אחת שתוכל לתת לכם שירות נהדר תחת קורת גג אחת, חברת פלגי מים היא כתובת שכדאי לכם להכיר. ראשית, הנציגים של החברה זמינים עבורכם תמיד וישמחו לתת לכם מענה לכל שאלה ובקשה. שנית, החברה מגיעה עם יותר מארבעים שנה של ניסיון, כך שגם אם הטיפול בשפכי המפעל שלכם נראה לכם מורכב ובעייתי במיוחד, כאן אתם בידיים טובות ומקצועיות. חברת פלגי מים הינה מהמובילות בישראל בכל מה שקשור לתחום התשתיות הזורמות והיא מנהלת שלושה סניפים ברחבי הארץ. היא מביאה איתה גם ניסיון בינלאומי והיא מלווה כל לקוח לכל אורך הדרך, כולל כל שלבי התכנון והביצוע הסופיים. 

טיפול בקרקע מזוהמת

רובנו לא עוצרים לחשוב על כך בחיי היומיום, אך הקרקע שעליה אנחנו חיים עלולה להיות מזוהמת ולסבול מאינספור סוגים של בעיות. הזיהום יכול להגיע ממפעלים שונים או מהסביבה, והוא בדרך כלל יכלול סוגים שונים ומגוונים של חומרים. טיפול בקרקע מזוהמת אינו פשוט והוא דורש תכנית, מקצועיות וידע. אם גם אתם זקוקים לעזרה בנושא הזה, כדאי שתפנו אל המומחים בתחום. חברת פלגי מים, מהמובילות בישראל בכל הקשור לטיפול בקרקעות מזוהמות, מזמינה אתכם ליצור עימה קשר עוד היום.

טיפול בקרקע מזוהמת – איך באמת יודעים שהקרקע מזוהמת? 

בישראל של ימינו ישנן לא מעט קרקעות שסובלות מזיהומים כאלה ואחרים. בין אם אתם רוצים לבדוק את הזיהום בקרקע מסוימת כדי להבין עד כמה הוא חמור, ובין אם יש חשד סביר שהקרקע שעליה תרצו לבנות מזוהמת – הדרך לגלות זאת היא על ידי סקר קרקע. בעזרת סקר כזה אפשר להבין: 

 • עד כמה הקרקע באמת מזוהמת 
 • מהם גורמי הזיהום העיקריים ובאיזה אחוז הם נמצאים 
 • מה כדאי לעשות בנידון 

לעיתים הדרך לטפל בקרקע מזוהמת תהיה להעתיק את המפעל או את המקור המזהם למקום אחר ולעיתים הדרך תהיה שונה. מה שבטוח הוא שכדי להחליט בצורה נכונה כיצד מטפלים בזיהום הקרקע, יש להבין את מהות הזיהום ואת חומרתו – מה שמסביר מדוע חשוב לפנות אל המומחים בתחום. 

השאירו את העבודה למקצוענים 

בין אם אתם נמצאים בשלב שבו אתם מנסים להבין האם הקרקע מזוהמת ובין אם כבר ברור לכם שהזיהום קיים ואתם מחפשים פתרונות, הכתובת הנכונה היא חברת פלגי מים. החברה זמינה עבורכם תמיד ומציעה לכם: ניסיון רב שנים, מקצועיות לכל אורך הדרך ולא פחות ממאה אנשי מקצוע עם השכלה רלוונטית ורחבה. בנוסף, לחברה יש גם ניסיון בינלאומי בטיפול בקרקעות מזוהמות, כך שכאן תוכלו להיות בטוחים שאתם בידיים טובות – ובסוף התהליך תצאו מרוצים מהשירות המקצועי של החברה.

ניטור שפכים

ניטור שפכים הינו חלק חשוב בפרויקטים שונים שקשורים לתשתיות זורמות – הן במפעלים קיימים והן במתקנים עתידיים. למעשה, המשרד להגנת הסביבה דורש בדיקה מסוג זה על מנת להחליט האם יש לתת אישור להמשך פעילות מסוימת או לא – ולכך יש חשיבות אדירה. כדי לבצע ניטור וסקר שפכים צריך ניסיון רב ומקצועיות חסרת פשרות, מה שמסביר מדוע חברת פלגי מים היא הבחירה הנכונה. 

החשיבות של ניטור שפכים 

המטרה של ניטור שפכים ושל סקר בתחום הזה ברורה: 

 • זיהוי של חריגות ומפגעים באתר הפרויקט 
 • איתור חריגות שעלולות להשפיע על הזרימה של מזהמים למערכות המים והביוב 
 • סיוע בשיפור המערכת הפועלת 

המטרה העיקרית היא כמובן מניעת פגיעה במי התהום והקרקע, מה שמסביר מדוע אי אפשר לדחות את קיום הסקר והפעילות הקשורה לעניין. לא אחת קורה שמפעלים שונים סובלים מקנסות חוזרים ונשנים, כיוון שהם מזהמים הרבה מעבר לתקן המותר. לכן ניטור שפכים וסקר בנושא יכול לסייע, שכן כחלק מהסקרים ניתנות גם המלצות לייעול המערכת. כך, בסופו של דבר המפעלים יעמדו בתקנים המחמירים. ללא אנשי מקצוע שמכירים את התחום הזה לעומק ומחזיקים בציוד המתקדם ביותר, מפעלים יתקשו להבין בכלל את חומרת המצב שהם מייצרים ואת הזיהום שהם פולטים. לכן ברור מדוע בכל מה שקשור לניטור של שפכים יש לפנות אל הטובים ביותר, ויפה שעה אחת קודם. 

חברה אמינה שחושבת על הסביבה 

חברת פלגי מים היא חברה שחרטה על דגלה את העיקרון של שימור הסביבה והחיים בה. לכן כאן תוכלו להיות בטוחים שאתם לא רק מקבלים עזרה מקצועית, אלא גם נעזרים באנשי מקצוע שבאמת מבינים את נושא הקיימות וחשיבות השמירה על הסביבה. חברת פלגי מים זמינה עבור לקוחותיה, כך שגם אם תרצו לקבוע פגישת ייעוץ בלבד – התקשרו עוד היום. החברה מביאה איתה לא רק 40 שנות ניסיון בתחומי התשתיות הזורמות אלא גם אנשי מקצוע עם השכלה רחבה ביותר, אז למה לחשוב פעמיים לפני שאתם מתקשרים וקובעים פגישה? מחפשים חברה שתוכל לבצע עבורכם עריכת סקר קרקע הגעתם למקום הנכון! צרו איתנו קשר עוד היום!

קרא עוד סגור

  רוצים לדעת סדר גודל של פרויקט כזה? התקדמו עם פלגי מים

  השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם