בלב אנגולה הוקמה התיישבות חקלאית במטרה להקים תשתית חקלאית למדינה המתאוששת ממלחמת אזרחים. בשטח של כ- 50 אלף דונם בהם תוכננו 300 יחידות משק של 1 הקטר כ"א, 10 בתי מגורים, מרכז הדרכה ומרכז לוגיסטי, מרכז קהילתי עם בתי ספר גני ילדים ופארק אירועים ומרכז חקלאי עם בתי רשת וחממות לגידול ירקות. החלוקה והתכנון נעשו תוך שמירה על משאבי הטבע. מערכות ניקוז שתוכננו- תעלות כביש ומעבירי מים מוזרמים אל אתרי הטיפול.

הפרויקט החקלאי מתבסס על שלושה רכיבים:

  • חקלאות פרטית: כ- 300 נחלות עם שדה צמוד ושדה מרוחק.
  • מרכז מסחרי משותף.
  • פרויקט חקלאי – 900 הקטר גידולי שדה, ושלב ב' – 64 חוות חקלאיות 50 הקטר כל חווה.

תרומתה של חברת פלגי מים בפרויקט זה הינה תכנון כללי ומפורט של מערכת המים, הביוב והניקוז אל הכפר ובתוך הכפר ו- 200 ק"מ של דרכים בחמש רמות סיווג שונות.

צוות הניקוז תכנן את רשת התעלות בכפר בפרט ובשטחים החקלאים בכלל. בוצע ניתוח הידרולוגי והרצות הידראוליות ונבחרו המעבירים בהתאמה. תוכננו כל הדרכים בכפר – דרכי אספלט, דרכי מצעים ברמות שונות ודרכי עפר. כאמור כ-190 ק"מ דרכים ועשרות מעבירי מים.
בנוסף תוכנן הפיתוח של הכפר ומערכת הרומים עבור כל 300 המגרשים ונקבע 0.00 עבור כל מבנה. נעשה תאום מערכות של כל התשתיות.

בימים אלה הוספו חממות לכל יח' דיור ובהתאם נעשה תכנון פיתוח שטח ושינויים בתכנון מערכת ניקוז. צוות המים והביוב תכנן את מערכת אספקת מי השתייה ומערכת איסוף וסילוק השפכים. התכנון כולל 26 ק"מ של קווי שפכים ו-21 ק"מ של קווי מים, תחנת שאיבה לשפכים ומתן פתרונות לבעיות תיאום תשתיות והתאמת שיטות ביצוע לצנרת ושוחות.

פרטי הפרויקט
מיקום
קימינה
אנגולה
תחום
אספקת מים, סילוק שפכים, ניקוז
תיאור הפרויקט
תכנון של שטח בור לכפר מתיישבים של 300 יחידות.
שם הלקוח
משרד החקלאות אנגולה
נתונים עיקריים
כפר מתיישבים הכולל מגורים, חקלאות ומבני ציבור

    רוצים לדעת סדר גודל של פרויקט כזה? התקדמו עם פלגי מים

    השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם