על מנת לזהות חריגות באיכות השפכים באופן מיידי, אנו מציעים מערכת מתקדמת לניטור שפכים  PM OPTIMIZE.
המערכת בעלת חיישנים המנטרים את איכויות השפכים, מותקנת בשוחות הביוב, שוחות הניקוז או בנחלים, ומאפשרת זיהוי מידי של הרעה באיכות השפכים, וקבלת התרעה מיידית לגורמים הרלוונטיים. המידע נאסף לאורך היממה, ונשלח ישירות לממשק המשתמש, שם יכול הלקוח לצפות ולקבל תמונה חדה וברורה של איכות המים או השפכים הזורמת בשטח השיפוט שלו. המערכת מאפשרת לפעול לצמצום הנזקים הנגרמים מההזרמה, כגון: קריסת מט"ש, נזקים לתשתיות הביוב ולצנרת הביוב, נזקים לאיכות הסביבה ועוד, וכמו כן מאפשרת קבלת החלטות מהירה ומיידית על בסיס הנתונים המגיעים מהשטח, ואיתור מקורות הזיהום.

יתרונות הניטור הרציף

שיקוף מפת השפכים / מי הניקוז לרשות הממונה
התראה על אירועים חריגים בזמן אמת ויצירת הרתעה
יכולת לקיחת דיגום אוטומטי
ניתוח נתונים וקבלת החלטות
נקיטת פעולה על ידי הרשות הממונה

 

מה כולל השרות?

 • ניטור רציף 24/7
 • בקר, חיישנים, דוגם בתוך השוחות \ תעלות ניקוז \ נחלים
 • מד מפלס לזיהוי גלישות וסתימות
 • שידור נתונים Online לאפליקציה בענן
 • קבלת תמונת מצב מלאה 365 יום בשנה
 • קבלת החלטות מיידית

מה כולל השרות?

הכנת הצעה לפריסת מערכות לפי ניתוח מפת GIS
התקנת המערכת במיקומים שנבחרו
ביצוע תחזוקת מערכות באופן שוטף
אחריות על רציפות ותקינות המדידות והנתונים המגיעים מהמערכות
ניתוח הממצאים והפקת תובנות מהמערכת

איפה ניתן להתקין את המערכת?

מפעלים חשודים
תחנות שאיבה
קווים מאספים
כניסה למאגרים/מט"שים
תעלות ניקוז / נחלים

מחלקת ייעוץ סביבתי

 • המחלקה מספקת שירותי ניהול שפכי תעשייה בעשרות תאגידי מים ומועצות אזוריות הכולל:
  הכנה ואישור תכנית הניטור, ניהול מלא של יישום תכנית הניטור לפיקוח ובקרה על שפכי תעשייה בעלי פוטנציאל זיהום
 • הפעילות כוללת ביצוע דיגומים, הפעלת תכנית דיגום מול מעבדה מוסמכת, ניתוח הממצאים, הפקת חיובים ודוחות בהתאם לממצאים.
 • מערכות הניטור הרציף של פלגי מים מותקנות אצל לקוחותינו בכל רחבי הארץ.

טכנולוגיית ננו בועות נמצאה יעילה ואפקטיבית בשיפור ישומים רבים בטיפול במים ובשפכים:
הגברת אפקטיביות התהליך האירובי, שיפור הפקת קולחים, חיטוי מי קולחים, הרחקת סולפידים ומזהמים בתהליך קדם טיפול בשפכים וטיוב מי מאגרים.
בשונה ממערכות אחרות, מערכת ננו-בועות אינה דורשת עומק מים לצורך החדרת החמצן למים והבועות הנוצרות אינן "הולכות לאיבוד" בפני המים, כי אם נשארות וממשיכות למוסס חמצן למים במשך שעות וימים.


 • ננו-בועות הינן בועות בקוטר ממוצע של 100 ננומטר, בעלות לחץ פנימי גבוה. המטען השלילי של הבועה מושך אליה יונים חיוביים. התכונות הפיזיקליות של הבועה מאפשרות לבועה לשמור על יציבות לאורך זמן בתוך הנוזל.
 • כאשר רמת החמצן (או גז) במים יורדת, החמצן שנמצא בתוך הבועה משתחרר, ויוצר אספקת חמצן מתמשכת. באותו אופן ניתן ליצר מנגנון חיטוי וטיפול במים באמצעות ננו בועות המכילות אוזון.
 • אוזון הוא חומר חיטוי רב עוצמה שיכול לחסל ביעילות מיקרואורגניזמים פתוגנים, Escherichia coli Giardia lamblia, oocysts Cryptosporidium וכו'( וכן וירוסים העמידים לאנטיביוטיקה).

למה ננו-בועות?

טכנולוגיית ננו בועות היא שיטת טיפול חדשנית ויעילה במים ושפכים, המרחיקה ביעילות מגוון רחב של מזהמים ופתוגנים. השימוש בננו בועות מאפשר העברת גזים באופן אפקטיבי ביותר, בהשוואה לשיטות החיטוי המסורתיות ובמיוחד בממשק גז-נוזל.
הטיפול באמצעות ננו-בועות מאפשר התייעלות אנרגטית והפחתה בכימיקלים ביישומי טיפול בשפכים ונותן מענה להתמודדות עם אתגרים סביבתיים רבים.

הפחתת כימיקלים

התיעלות אנרגטית

שיפור איכות המים

שלבי התכנון הם השלבים המקדימים החשובים ביותר לביצוע הנכון והטוב ביותר של כל פרוייקט. מאז הקמתה, מציעה חברת פלגי מים מעל 50 שנות ניסיון מוכח ומקצועי וידע חסר תקדים בתחום התכנון והעיצוב. תכנון נכון לוקח בחשבון את כל הפרמטרים והאתגרים הניצבים מולנו ומול לקוחותינו – הן מבחינה טכנולוגית והן מבחינת תקציב ומשאבים.

האגף הטכני של פלגי מים אחראי על כל שלבי התכנון ומתמחה בשילוב ייחודי של שיטות עבודה מקצועיות וחשיבה מתקדמת החל משלביו המוקדמים ביותר של כל פרוייקט ועד לסיומו ותפעולו השוטף. האגף מספק סקרים התחלתיים לביסוס כל פרוייקט נתון עם התחשבות בסביבתו והיקפו על מנת לייצר מערך תכנון מפורט ככל הניתן. תוכניות אב, מידול וסימולציות מתקדמות בתוכנות כגון WaterCad ו SewerCad מעניקות לנו את האפשרות להציג את שלבי התכנון בממשקים דינמיים המאפשרים בחינת שינויים בתפקוד המערכות המתוכננות בזמן אמת. בנוסף לתכנון והעיצוב המלאים, אנו מציעים ייעוץ ועזרה בתחום הפיננסי על מנת לספק ללקוחותינו מענה שלם לכל פרוייקט, דבר המקנה לנו את האפשרות להיות ארגון המייצר פתרונות אופטימליים מסוג end-to-end למירב נוחות לקוחותינו בארץ ובחו”ל.

אנו מתמחים בתכנון וביצוע מוצלחים של פרוייקטים מורכבים ורבי תחומים. אנשי המקצוע שלנו מציעים שילוב ייחודי של שיטות מסורתיות וחשיבה חדשנית ויצירתית על מנת לתכנן ולבצע פרוייקטים באיכות הגבוהה ביותר. פלגי מים מעניקה ללקוחותיה את מיטב הכלים העומדים לרשותה בכל תחומי פעילותה – מים וביוב, ניקוז, שפכי תעשייה, חקלאות, חקלאות ימית, מאגרים, מתקני טיהור וכו’.

אגף התפעול בחברת פלגי מים מספק עבודות תפעול ותחזוקה שוטפים של מתקנים מורכבים ומתקדמים לטיפול במים ובשפכים. עבודת האגף מתבצעת משלב תכנון הפרוייקט ועד קבלתו להפעלה. צוותי ההנדסה והתהליך באגף התפעול מעורבים באופן פעיל בקבלה של כל אחד מהמתקנים ומיישמים את הניסיון רב השנים לצורך שיפור המערכות. אנשינו עובדים בשיתוף פעולה עם מתכנני מתקו הטיפול לצורך העברת משוב והתאמת המערכות ההידראוליות והאלקטרומכניות לצרכי הלקוח ולשיפור התפעול של כל מתקן.

פתרונות התפעול והתחזוקה המוצעים כוללים מהנדסי תהליך, אנשי תחזוקה מקצועיים בעלי ניסיון רב בתחומי השאיבה, הטיפול והתשתיות הזורמות, אנשי בקרת מערכות וכן מעבדת in-house בעלת סטנדרט העומד בבדיקות הרגולציה והתקנים. הצוות הגדול שלנו מונה כ 55 אנשי מקצוע הנותנים כיסוי מלא 24/7 לפעילות בכל רחבי הארץ.

פלגי מים מתמחה בתפעול ותחזוקה בתחומים הבאים:

מתקני טיפול במים ושפכים

החברה מפעילה כ 20 מתקנים לטיפול במים ושפכים בטכנולוגיות שונות, בספיקות שונות ובפריסה ארצית רחבה. תפעול ותחזוקת המתקנים נעשה תוך עמידה בתנאי רגולציה קפדניים ושמירה על איכות המים הנדרשת על פי תקנים מחמירים. רמת הביצוע של החברה מבוססת על העקרון בו תפעול המתקנים נעשה תוך שמירה על יעילות אנרגטית מירבית תוך איתור ליקויים תהליכיים ושיפורם. בין הטכנולוגיות המתקדמות למט”שים באחזקתנו- A2O, MBR, MBBR, מתקנים אקסטנסיביים ועוד.

מכוני שאיבה לשפכים ולמים

אגף התפעול של פלגי מים מפעיל מתקני שאיבה לשפכים ולמים של רשויות, תאגידים, וישובי מועצות אזוריות. החברה מבצעת תפעול ותחזוקה מלאים הכוללים אחזקה מונעת, תיקון תקלות, החלפת רכיבים פגומים וכל הנדרש לתפקוד תקין של מכוני השאיבה. מבצעת תחזוקה של מכוני שאיבה מסוגים שונים ולספיקות שונות עד 400 מק”ש. שני סוגי מכוני השאיבה העיקריים הינם מכוני שאיבה עם משאבות טבולות בהתקנה רטובה ויבשה, ומכוני שאיבה ללחצים גבוהים באמצעות משאבות בורגיות. בכל אחד מסוגי המתקנים קיימות מערכות בקרה מתוכנתות ופלגי מים מספקת את כל השירות הנדרש הכולל תוכנות בקרה והניהול המתאימים לכל פרוייקט.

אספקת מי קולחים

אגף התפעול אחראי על אספקת מי קולחים מטופלים הן להשקייה ישירה והן למילוי מאגרים באמצעות קווי הולכה המחברים את מכוני הטיפול אל מאגרי הצרכנים. בממוצע מסופקים מדי שנה כ 18 מלמ”ק קולחים ליותר מ 25 צרכנים. באמצעות תפעול מערך הקולחים, מצליחה פלגי מים ליצור סביבה מתואמת בין יצרני השפכים וצרכני הקולחים, דבר המאפשר לחברה להציג הישגים מרשימים בתחומי שמירת הסביבה ושיפור החקלאות האזורית.

מעבדה

המעבדה הייעודית של החברה מתמחה בביצוע בדיקות שפכים סניטריים ושפכי תעשייה. המעבדה משמשת בעיקר כמעבדת בקרת איכות לתהליכים המתבצעים במכוני הטיהור ובמאגרי המשקים, על מנת לעמוד בתקנים המחמירים ובכדי לספק מים באיכות הטובה ביותר.

מחשוב ובקרה

בכל מכוני הטיהור מותקנות מערכות בקרה ופיקוד מתקדמות שמטרתן היא צבירת נתונים והתרעה על תקלות, הן בתפקוד המערכות המכניות והן במפרטים המאפיינים את תהליכי הטיהור. כל הנתונים ממוחשבים ומרוכזים אל מרכז הבקרה והמידע במשרדי החברה, שם ניתן לשלוט על כל המערכת ולבצע שינויים ותיקונים בזמן אמת. פלגי מים מציעה נסיון רב בכתיבת תפ”מ עבור מערכות בקרה ושדרוג מערכות קיימות.

פלגי מים פועלת בגישה הוליסטית על מנת לספק מענה מלא ללקוחותינו ולסביבה, מתוך רצון ויכולת להעניק כיסוי שלם לכל אחד משלבי הפרוייקטים הנרחבים שלנו (תכנון, הקמה, פיקוח ותפעול). גישה זו מאפשרת לנו להיות מעורבים בכל חלקי הפרוייקטים וכך לספק סביבת עבודה ותוצאות טובות ככל הניתן. מבין שירותינו המרכזיים ביותר הוא תחום היזמות והביצוע. החברה היא בעלת סיווג קבלני בתחומים 500 ב’-3 ו 260 ב’-3.

אנו מציעים את שירותינו בתחום הייזום והביצוע על מנת להקים פרוייקטים שהם הרבה מעבר לגבולות הסטנדרטיים בתחום זה. כשמגיע אל פלגי מים לקוח או רעיון, מטרת החברה היא קודם כל לייצר תמונה כוללת עם מבט נרחב על כל תחומיו של הפרוייקט – אנו רואים דברים אחרת, ובעזרת הכלים המקצועיים שברשותינו אנו מוצאים פתרונות נכונים ויצירתיים למגוון מרתק של עבודות ביצוע. זהו הבסיס התפקודי של תחום הייזום – לקחת רעיון ולהפוך אותו למציאות בעזרת כל כלי הביצוע שברשותינו. החברה מספקת שירותי ביצוע וניהול בהקמת ושדרוג תשתיות זורמות, בניית מאגרים, הקמת מכוני טיפול לשפכים, הקמת קווי מים וביוב, הקמה ושדרוג בריכות שיקוע, ביצוע פיקוח על מתקני קדם טיפול בשפכים תעשייתיים, תחנות שאיבה, בריכות דגים ועוד.

תחום הייזום והביצוע כולל בתוכו גם את האפשרות לשתף פעולה בין מכלול נרחב של גופים, כגון מפעלים תעשייתיים, רשויות מקומיות ואף חקלאים פרטיים. המטרה שלנו כגוף הפועל על מנת ליצור סביבה טבעית ככל הניתן, היא לפתור את האתגרים העומדים מולינו גם בעזרת גופים נוספים המחוייבים כמונו לשמר את הטבע שלנו וליצור עתיד אקולוגי וירוק.

פרוייקט ערי העמק

אחת הדוגמאות הבולטות ביותר לשיתוף פעולה נרחב ומוצלח הוא פרוייקט ערי העמק שהחל את דרכו בשנת 1990 והגיע לסיומו המלא בשנת 2010. במסגרת הפרוייקט הצלחנו ליזום וליצור שותפויות פעולה בין כ 15 רשויות מקומיות, מפעלי תעשייה וצרכני קולחין מרכזיים באזור עמק יזרעאל – הפרוייקט כולל 40 מאגרים המחוברים בתשתית מורכבת המטפלת בכמות אדירה של כ 17,000,000 מ”ק בשנה בממוצע.

פרוייקט שער העמקים

פרוייקט נוסף הנותן הדגמה של יוזמה מוצלחת הוא פרוייקט מערכת השבה שער העמקים שבמסגרתה הושג שיתוף פעולה מלא עם חברת כביש 6 לצורך פינוי ומיקום מחדש של מאגרי קולחין ומאגרי שטפונות המכילים כ 330,000 מ”ק.

מאז הקמתה פלגי מים הייתה שותפה בייזום והקמה של עשרות פרוייקטים. הבולטים מביניהם הם: מאגר הסרגל הכולל הקמת מערכת השבת קולחין, מאגר ומערכות של צנרת ושאיבה. מט”ש איילון הכולל שדרוג בריכות אנארוביות. בריכות הדגים בקיבוץ דן. חוות הדגים בניגריה. שדרוג מערכות קדם טיפול בשפכי מפעל המזון מעדני מזרע. הסדרת נחל חרוד. שדרוג מתקן לטיפול בשפכי תעשייה בטחונית למפעל רפא”ל. הקמת תחנות שאיבה וקווי ביוב לרשות הטבע והגנים.

חברת פלגי מים פועלת על מנת ליזום באופן אקטיבי פרוייקטים המשפרים את הסביבה הטבעית והחקלאית שמסביבינו, הן בארץ והן בחו”ל. אנו מתגאים ביכולת שלנו לבצע פרוייקטים התורמים למאזנים האקולוגיים העדינים בטבע, ביכולת שלנו לטפח את החקלאות המקומית, בטכנולוגיות המתקדמות העומדות לרשותינו המובילות אותנו להישגי חסרי תקדים בכל תחומי התשתיות הזורמות.

היחידה לייעוץ סביבתי בפלגי מים מספקת פתרונות סביבתיים לתעשייה ולסקטור הציבורי ‏והמסחרי תוך ייעול תהליכים, חסכון במשאבים ומיקוד רלוונטיות ללקוח.‏
תהליכי הייעוץ הסביבתי כוללים בין השאר ניטור רציף, הכנת מסמכים סביבתיים, דוחות ‏ומסמכים סביבתיים, תסקירי השפעה על הסביבה, חוות דעת בנושאים סביבתיים, סקרי שפכים, ‏ייצוג מפעלים מול גורמי איכות סביבה ותאגידי מים ועוד.‏
מעוניינים להקים פרויקט על קרקע מסוימת ולקבל את כל האישורים הנדרשים? גם בתחום זה ‏יועץ סביבתי יוכל לתת תמונה ברורה לגבי מצב הקרקע והסיכונים לסביבה. בחברת פלגי מים ‏עובדים מומחים שונים הנותנים ייעוץ סביבתי הכולל שירות כבר משלב איתור ואפיון מקורות ‏הזיהום ועד השלב הכולל פתרונות שונים וחלופות

בין השירותים שניתן לקבל:‏

 • סקר תשתיות מים הנדסי תברואי מניעתי לישובים
 • סקר מזחים
 • דווחי איכות מים
 • סקר שפכים
 • סקר קרקע היסטורי
 • סקר קרקע חקירתי
 • ייצוג הלקוחות מול גורמי רגולציה