פלגי מים פועלת בגישה הוליסטית על מנת לספק מענה מלא ללקוחותינו ולסביבה, מתוך רצון ויכולת להעניק כיסוי שלם לכל אחד משלבי הפרוייקטים הנרחבים שלנו (תכנון, הקמה, פיקוח ותפעול). גישה זו מאפשרת לנו להיות מעורבים בכל חלקי הפרוייקטים וכך לספק סביבת עבודה ותוצאות טובות ככל הניתן. מבין שירותינו המרכזיים ביותר הוא תחום היזמות והביצוע. החברה היא בעלת סיווג קבלני בתחומים 500 ב’-3 ו 260 ב’-3.

אנו מציעים את שירותינו בתחום הייזום והביצוע על מנת להקים פרוייקטים שהם הרבה מעבר לגבולות הסטנדרטיים בתחום זה. כשמגיע אל פלגי מים לקוח או רעיון, מטרת החברה היא קודם כל לייצר תמונה כוללת עם מבט נרחב על כל תחומיו של הפרוייקט – אנו רואים דברים אחרת, ובעזרת הכלים המקצועיים שברשותינו אנו מוצאים פתרונות נכונים ויצירתיים למגוון מרתק של עבודות ביצוע. זהו הבסיס התפקודי של תחום הייזום – לקחת רעיון ולהפוך אותו למציאות בעזרת כל כלי הביצוע שברשותינו. החברה מספקת שירותי ביצוע וניהול בהקמת ושדרוג תשתיות זורמות, בניית מאגרים, הקמת מכוני טיפול לשפכים, הקמת קווי מים וביוב, הקמה ושדרוג בריכות שיקוע, ביצוע פיקוח על מתקני קדם טיפול בשפכים תעשייתיים, תחנות שאיבה, בריכות דגים ועוד.

תחום הייזום והביצוע כולל בתוכו גם את האפשרות לשתף פעולה בין מכלול נרחב של גופים, כגון מפעלים תעשייתיים, רשויות מקומיות ואף חקלאים פרטיים. המטרה שלנו כגוף הפועל על מנת ליצור סביבה טבעית ככל הניתן, היא לפתור את האתגרים העומדים מולינו גם בעזרת גופים נוספים המחוייבים כמונו לשמר את הטבע שלנו וליצור עתיד אקולוגי וירוק.

פרוייקט ערי העמק

אחת הדוגמאות הבולטות ביותר לשיתוף פעולה נרחב ומוצלח הוא פרוייקט ערי העמק שהחל את דרכו בשנת 1990 והגיע לסיומו המלא בשנת 2010. במסגרת הפרוייקט הצלחנו ליזום וליצור שותפויות פעולה בין כ 15 רשויות מקומיות, מפעלי תעשייה וצרכני קולחין מרכזיים באזור עמק יזרעאל – הפרוייקט כולל 40 מאגרים המחוברים בתשתית מורכבת המטפלת בכמות אדירה של כ 17,000,000 מ”ק בשנה בממוצע.

פרוייקט שער העמקים

פרוייקט נוסף הנותן הדגמה של יוזמה מוצלחת הוא פרוייקט מערכת השבה שער העמקים שבמסגרתה הושג שיתוף פעולה מלא עם חברת כביש 6 לצורך פינוי ומיקום מחדש של מאגרי קולחין ומאגרי שטפונות המכילים כ 330,000 מ”ק.

מאז הקמתה פלגי מים הייתה שותפה בייזום והקמה של עשרות פרוייקטים. הבולטים מביניהם הם: מאגר הסרגל הכולל הקמת מערכת השבת קולחין, מאגר ומערכות של צנרת ושאיבה. מט”ש איילון הכולל שדרוג בריכות אנארוביות. בריכות הדגים בקיבוץ דן. חוות הדגים בניגריה. שדרוג מערכות קדם טיפול בשפכי מפעל המזון מעדני מזרע. הסדרת נחל חרוד. שדרוג מתקן לטיפול בשפכי תעשייה בטחונית למפעל רפא”ל. הקמת תחנות שאיבה וקווי ביוב לרשות הטבע והגנים.

חברת פלגי מים פועלת על מנת ליזום באופן אקטיבי פרוייקטים המשפרים את הסביבה הטבעית והחקלאית שמסביבינו, הן בארץ והן בחו”ל. אנו מתגאים ביכולת שלנו לבצע פרוייקטים התורמים למאזנים האקולוגיים העדינים בטבע, ביכולת שלנו לטפח את החקלאות המקומית, בטכנולוגיות המתקדמות העומדות לרשותינו המובילות אותנו להישגי חסרי תקדים בכל תחומי התשתיות הזורמות.