אגף התפעול בחברת פלגי מים מספק עבודות תפעול ותחזוקה שוטפים של מתקנים מורכבים ומתקדמים לטיפול במים ובשפכים. עבודת האגף מתבצעת משלב תכנון הפרוייקט ועד קבלתו להפעלה. צוותי ההנדסה והתהליך באגף התפעול מעורבים באופן פעיל בקבלה של כל אחד מהמתקנים ומיישמים את הניסיון רב השנים לצורך שיפור המערכות. אנשינו עובדים בשיתוף פעולה עם מתכנני מתקו הטיפול לצורך העברת משוב והתאמת המערכות ההידראוליות והאלקטרומכניות לצרכי הלקוח ולשיפור התפעול של כל מתקן.

פתרונות התפעול והתחזוקה המוצעים כוללים מהנדסי תהליך, אנשי תחזוקה מקצועיים בעלי ניסיון רב בתחומי השאיבה, הטיפול והתשתיות הזורמות, אנשי בקרת מערכות וכן מעבדת in-house בעלת סטנדרט העומד בבדיקות הרגולציה והתקנים. הצוות הגדול שלנו מונה כ 55 אנשי מקצוע הנותנים כיסוי מלא 24/7 לפעילות בכל רחבי הארץ.

פלגי מים מתמחה בתפעול ותחזוקה בתחומים הבאים:

מתקני טיפול במים ושפכים

החברה מפעילה כ 20 מתקנים לטיפול במים ושפכים בטכנולוגיות שונות, בספיקות שונות ובפריסה ארצית רחבה. תפעול ותחזוקת המתקנים נעשה תוך עמידה בתנאי רגולציה קפדניים ושמירה על איכות המים הנדרשת על פי תקנים מחמירים. רמת הביצוע של החברה מבוססת על העקרון בו תפעול המתקנים נעשה תוך שמירה על יעילות אנרגטית מירבית תוך איתור ליקויים תהליכיים ושיפורם. בין הטכנולוגיות המתקדמות למט”שים באחזקתנו- A2O, MBR, MBBR, מתקנים אקסטנסיביים ועוד.

מכוני שאיבה לשפכים ולמים

אגף התפעול של פלגי מים מפעיל מתקני שאיבה לשפכים ולמים של רשויות, תאגידים, וישובי מועצות אזוריות. החברה מבצעת תפעול ותחזוקה מלאים הכוללים אחזקה מונעת, תיקון תקלות, החלפת רכיבים פגומים וכל הנדרש לתפקוד תקין של מכוני השאיבה. מבצעת תחזוקה של מכוני שאיבה מסוגים שונים ולספיקות שונות עד 400 מק”ש. שני סוגי מכוני השאיבה העיקריים הינם מכוני שאיבה עם משאבות טבולות בהתקנה רטובה ויבשה, ומכוני שאיבה ללחצים גבוהים באמצעות משאבות בורגיות. בכל אחד מסוגי המתקנים קיימות מערכות בקרה מתוכנתות ופלגי מים מספקת את כל השירות הנדרש הכולל תוכנות בקרה והניהול המתאימים לכל פרוייקט.

אספקת מי קולחים

אגף התפעול אחראי על אספקת מי קולחים מטופלים הן להשקייה ישירה והן למילוי מאגרים באמצעות קווי הולכה המחברים את מכוני הטיפול אל מאגרי הצרכנים. בממוצע מסופקים מדי שנה כ 18 מלמ”ק קולחים ליותר מ 25 צרכנים. באמצעות תפעול מערך הקולחים, מצליחה פלגי מים ליצור סביבה מתואמת בין יצרני השפכים וצרכני הקולחים, דבר המאפשר לחברה להציג הישגים מרשימים בתחומי שמירת הסביבה ושיפור החקלאות האזורית.

מעבדה

המעבדה הייעודית של החברה מתמחה בביצוע בדיקות שפכים סניטריים ושפכי תעשייה. המעבדה משמשת בעיקר כמעבדת בקרת איכות לתהליכים המתבצעים במכוני הטיהור ובמאגרי המשקים, על מנת לעמוד בתקנים המחמירים ובכדי לספק מים באיכות הטובה ביותר.

מחשוב ובקרה

בכל מכוני הטיהור מותקנות מערכות בקרה ופיקוד מתקדמות שמטרתן היא צבירת נתונים והתרעה על תקלות, הן בתפקוד המערכות המכניות והן במפרטים המאפיינים את תהליכי הטיהור. כל הנתונים ממוחשבים ומרוכזים אל מרכז הבקרה והמידע במשרדי החברה, שם ניתן לשלוט על כל המערכת ולבצע שינויים ותיקונים בזמן אמת. פלגי מים מציעה נסיון רב בכתיבת תפ”מ עבור מערכות בקרה ושדרוג מערכות קיימות.